Справа MH-17: Стало відомо, за якими статтями Нідерланди судитимуться з Росією

Уряд Нідерландів вважає, що Росія не надає допомогу в розслідуванні трагедії

Прокуратура Нідерландів та судді у другий день судового розгляду справи MH17 NOS

Посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов заявив, що Амстердам подав позов проти Москви за трьома статтями Європейської конвенції з прав людини. Про це повідомляє "Укрінформ".

Зокрема, йдеться про ймовірне порушення Росією 2-ї, 3-ї та 13-ї статей Конвенції.

Стаття 2 визначає, що право кожної людини на життя охороняється законом. Нікого не може бути умисно позбавлено життя інакше ніж шляхом виконання смертного вироку суду.

У статті 3 прописано, що нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

Стаття 13 наголошує: кожен, чиї права та свободи було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту.

Посол України зазначив, що Нідерланди посилаються на Статтю 13 у зв'язку з неналежним рівнем співпраці Росії в розслідуванні збиття літака. Проте, відповідно до Конвенції, РФ зобов’язана надавати допомогу у кримінальних справах.

Важливо, що інші держави також мають можливість приєднатися до позову. "Країни, котрі бажають приєднатися до позову як треті сторони, зможуть це зробити впродовж 12 тижнів після офіційної передачі позову РФ секретаріатом ЄСПЛ", – додав Ченцов.

Новини за темою: Збиття МН17: У Нідерландах суд відмовив у запиті супутникових даних у НАТО

Нагадаємо, нещодавно Нідерланди подали державний позов проти Росії чеерез збиття рейсу MH-17 на Донбасі в липні 2014 року. В уряді країни вважають, що таким кроком вони підтримають численні позови родичів загиблих. ЄСПЛ уже почав вивчати справу. 

Суд у справі про збиття пасажирського літака Boeing 777 Малайзійських авіаліній розпочався 9 березня. Справу розглядають у Гаазькому окружному суді.

Loading...