Спікер реформи СБУ назвав ключові зміни, яких потребує відомство

СБУ повинна змінити підхід в роботі з реактивного на проактивний та ризик-орієнтований

З відкритих джерел

Спікер реформи Служби безпеки України Сергій Пунь назвав основні пункти, які потрібно змінювати в СБУ. Про це він розповів в інтерв'ю Інтерфакс-Україна

За словами Пуня, є єдине бачення тих основних питань, що необхідно реформувати, зокрема це стосується пріоритетів роботи відомства. 

"Єдине бачення є. Це, перш за все, розуміння того, що СБУ має якісно нові пріоритети. На перший план виходять питання контррозвідки, захисту національної державності та боротьби з тероризмом, забезпечення кібербезпеки, охорони державної таємниці, посилення інформаційно-аналітичної складової в діяльності СБУ.
До того ж, новий закон чітко розмежовує наші функції та інших правоохоронних органів. Це друга реперна точка", - зазначив Пунь.

Окрім цього, він зауважив, що важливим пунктом, без якого неможлива реформа, є "зміна підходу до роботи з реактивного на проактивний та ризик-орієнтований". Це означає, що СБУ не чекає, поки щось станеться, а нейтралізує самі загрози й відповідно до цих загроз формує свою структуру, адаптує її. 

Окрім цього, за словами спікера, всі погоджуються, що СБУ повинна бути гарантована політична незалежність та позбавлення будь-яких ризиків безконтрольного використання повноважень відомства. 

"До речі, є запобіжники і від політичного впливу – голову СБУ призначатиме парламент за поданням президента на 6 років, і цей строк не збігається з терміном їхньої каденції. Та й звільнений керівник служби може бути лише з підстав, передбачених у законі", - пояснив Пунь.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський провів кадрові зміни у керівництві Служби безпеки України.

Loading...