live

У Києві презентують скандальний закон про медіа, обговорення триватиме до 18:00

Андрій Лащ, кореспондент Скріншот youtube

На обговоренні присутні експерти з медіа сфери та розробники законопроєкту, – розповів кореспондент

У Києві сьогодні відбувається презентація скандального законопроєкту про медіа. Про це під час включення, яке транслювалось в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK, заявив кореспондент Андрій Лащ.

За його словами, саме обговорення розпочалося о 9:30 ранку і триватиме до 18:00.

"Його допомагає організовувати ЄС, а також Офіс Ради Європи в Україні, оскільки закон набув суперечливої слави і викладений на 132 сторінках. Цей "талмуд" мають вивчити журналісти, керівники медіа, редактори, оскільки норми, які тут є, настільки суперечливі, що можуть підпадати під розпалювання ворожнечі або недостовірну інформацію і це викликало обговорення в Офісі Ради Європи. Сьогодні ми поговорили з головою представництва в Україні Оленою Литвиненко, яка сказала, що Офіс Ради Європи звернувся в міжнародні інстанцій, для того, аби вони допомогли у трактуванні цих норм і щоб журналісти розуміли як їм працювати", – розповів кореспондент.

На обговоренні присутні експерти з медіасфери та розробники законопроєкту. 

"Ми мали можливість поговорити з головою профільного комітету Олександром Ткаченком. Мені вдалося задати йому запитання щодо 29-ти пунктів за які, нібито, можуть покарати журналістів, притягти до дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності. Там міститься норма "та інші". Я попросив його це прокоментувати і він сказав, що готовий ці норми виключити, якщо в цьому буде необхідність", – констатував Андрій Лащ.

Як повідомляли, у Національній спілці журналістів України вважають, що ухвалення законопроєкту про дезінформацію є серйозною атакою на свободу слова.

Прочитати більш детально щодо законопроєкту про дезінформацію можна у нашому матеріалі за посиланням.

Раніше євродепутат від Великобританії Джеймс Веллс заявив, що для того, щоб Україна була прогресивною країною потрібно не допустити прийняття законопроєкту про дезінформацію.

Loading...