Смолій з трибуни Ради заявив, що його відставка - це протест і червона лінія

Яків Смолій НБУ

Він наголосив: важливо, щоб президент, уряд та політики змогли налагодити ефективну взаємодію із головним банком країни

Голова Національного банку України Яків Смолій заявив, що його заява про відставку є протестом проти політичного тиску на НБУ. Відповідну заяву він зробив під час засідання Верховної Ради, передає "Українська правда".

"Тиск (політичний – ред.) - це антонім для ефективного діалогу. Розмова, де один говорить про економіку та фінанси, а інший лише чує свої політичні інтереси, приречена на поразку.

Чи означає моя відставка, що незалежність НБУ вдалося зламати? Ні. Це протест, це сигнал, це попередження, це червона лінія. Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні", - заявив він.

За його словами, наразі команда правління і кілька тисяч висококласних професіоналів залишаються працювати в НБУ, щоб зберегти макроекономічну і фінансову стабільність. Однак вкрай важливо, щоб їхній роботі припинили заважати.

"Щоб президент, уряд та політики налагодили ефективну взаємодію із НБУ", - додав Смолій.

Новини за темою: Глава Мінфіну не бачить підстав для падіння гривні через відставку Смолія

Нагадаємо, 1 липня глава НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. За його словами, він зробив це, оскільки протягом тривалого часу на Національний банк здійснюється систематичний політичний тиск.

Наступного дня постанову під номером №3772 було внесено до Верховної Ради.Loading...