"Слуги народу" визначилися лише з однією кандидатурою на посаду судді КСУ

Кандидатів на другу посаду наразі обговорюють, зазначила Галина Янченко
Парламентська фракція партії "Слуга народу" визначилася лише з однією кандидатурою на посаду судді КСУ.
Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявила народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Галина Янченко.
Галина Янченко, коментуючи плани парламенту цього тижня доукомплектувати вакансії, які є у Конституційному суді України, зазначила, що це стане одним з кроків для виходу з кризи, що склалася.
"Поки що особисто наша фракція визначилася лише з однією кандидатурою. Кандидатів на другу посаду зараз теж розглядають, обговорюють, хто це може бути. До речі, так само фракція обговорює кандидатуру Ольги Совгирі, це представниця президента у КСУ. По ній є підтримка у фракції, але зараз теж триває обговорення, чи може фракція і парламент загалом висунути її кандидатуру", – сказала Галина Янченко.
Нагадаємо, раніше Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів.
Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду.
У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.
Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.
29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування "нікчемне" і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.
Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що самостійна відставка суддів Конституційного суду України є найбільш ліберальним шляхом.