"Слуги народу" в Раді хочуть скасувати другий тур виборів мера Києва, - проєкт постанови ВР

Фото з відкритих джерел

Депутатами від "Слуги народу" у Верховній Раді зареєстровано постанову, що скасовує повторне голосування на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців у 10 тис.) та сільського, селищного, міського голови. Про це повідомляють "Українські Новини".

Верховна Рада

Постанова складається з одного пункту, яким пропонується доповнити Постанову Верховної Ради України від 15 липня 2020 року № 795-IX "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" після пункту 5 новим пунктом 5.1 такого змісту:

"5.1. Повторне голосування з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців в 10 000), сільського, селищного, міського голови не призначається і не проводиться в період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2".

Автори постанови зазначають, що основною метою її прийняття є "недопущення надмірного навантаження медичної системи України та забезпечення протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, епідемії грипу та гострих респіраторних інфекцій в Україні та вжиття додаткових заходів, спрямованих на зниження рівня загрози життю та здоров'ю населення". Про це йдеться в пояснювальній записці до постанови.

Верховна Рада

Відповідно до статті 281 Виборчого кодексу України, територіальна виборча комісія з відповідних місцевих виборів приймає рішення про призначення повторного голосування у відповідному виборчому окрузі, якщо:

  1. у виборчому окрузі в день голосування найбільшу і одночасно однакову кількість голосів набрали два або більше кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови;

  2. у виборчий бюлетень в день голосування було включено більше двох кандидатів на посаду міського (міста з кількістю виборців 75 000 і більше) голови, і за результатами голосування в день виборів жоден з них не отримав на свою підтримку більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

На сьогодні в червоній зоні знаходяться 8 обласних центрів: Івано-Франківськ, Полтава, Суми, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Чернівці та Чернігів. Київ відноситься до помаранчевої зони.

Loading...