live

"Слуги народу" повинні нести відповідальність за розграбування української землі, - Медведчук

Голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Представники політичної партії "Слуга народу" повинні нести відповідальність за розграбування української землі.

Таку думку під час інтерв'ю телеканалам "112 Україна", NewsOne, ZIK і "Інтер" висловив голова Політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

Зокрема, політик зазначив, що вчора на позачерговому засіданні парламенту фракція "Слуга народу" показала відсутність єдності.

"Вчора, 30 березня, стався момент, коли в парламенті було продемонстровано, що відсутня, за фактом, не де-юре, тому що де-юре вона присутня: є заяви про створення коаліції в особі фракції "Слуга народу", що передбачено Конституцією, так як у них на той момент, коли вона створювалася, було 254 народних депутата. Сьогодні їх 249, але цього досить для того, щоб мати статус коаліції, парламентської більшості за Конституцією. Так от, вчора жодне рішення, а таких рішень було ухвалено або не ухвалено, але голосування відбувалися багато разів, не було досягнуто внаслідок того, що у "Слуги народу" голосувало 226+. Так, за закон про ринок землі проголосувало лише 209 осіб. Вони не змогли самостійно ухвалити кадрові рішення, не змогли затвердити секвестр бюджету – перерозподіл статей доходів і витрат, внесення змін у закон про бюджет самостійно, хоча це вносилося, і ми були з цим категорично не згодні, їх урядом, "Слуги народу", не нашим. Вони цього не змогли зробити, і не змогли ухвалити й інші рішення. І це свідчить про те, що сьогодні в цій фракції йдуть внутрішні процеси, які не додають їй єдності", - підкреслив Медведчук.

Політик припустив, що така ситуація могла скластися як з об'єктивних, так і суб'єктивних причин.

"Але я вважаю, що "Опозиційна платформа – За життя", яка вела активну фазу боротьби, починаючи з жовтня 2019 року, проти цього закону, який запроваджував і буде впроваджувати після його голосування розграбування української землі, тобто розграбування і злочинні дії, спрямовані проти інтересів наших громадян, вплинула, в тому числі і на депутатів фракції "Слуга народу", які розуміють свою відповідальність за ухвалене рішення. Адже ті, хто голосували, вони повинні нести відповідальність. Якщо ми за щось голосуємо – ми несемо відповідальність. Так і вони повинні нести відповідальність з приводу ось цього розграбування, яке вони узаконили", - підсумував він.

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук обіцяв, що "Опозиційна платформа – За життя" зробить все, щоб не допустити розкрадання української землі.