"Слуги" і місцеві "князьки" відповідатимуть за фальсифікації та спроби зняти опозицію з виборів, - Бойко

Народний депутат від ОПЗЖ Юрій Бойко Фото з відкритих джерел

Співголова "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Юрій Бойко заявив, що "слуги народу" та місцеві "князьки" відповідатимуть за фальсифікації та спроби зняти опозицію з виборів. Про це повідомляє пресслужба ОПЗЖ.

За словами Бойка, скупка виборчих комісій та голосів та відмова в реєстрації кандидатів під надуманим приводом - далеко не повний перелік методів і засобів, які використовує влада та її "слуги" на місцях. Нардеп переконаний, що таким чином вони намагаються не допустити кандидатів від ОПЗЖ до виборів.

"Фальсифікаціям, які вже почалися, дав старт президент Зеленський, коли скасував вибори в абсолютно мирних містах Донецької та Луганської областей, і півмільйона громадян були позбавлені конституційного права обирати собі мерів міст, глав громад. Він натиснув на спусковий гачок, а решта пішли за ним. Вже сьогодні видно наскільки це буде брудна кампанія", - підкреслив Юрій Бойко.

Зокрема, співголова опозиційної політсили навів приклади таких зловживань на місцях.

"Миколаївська область. До облради і до міськради ТВК не реєструє нашу партію під надуманими приводами, це при тому, що на Миколаївщині у ОПЗЖ найвищий рейтинг. Ми подали в суд, і ЦВК втрутилася в цей процес, тому що там явне порушення. У Рубіжному (Луганська область) пішли ще далі. Там один з народних депутатів, який часто голосує разом з провладною фракцією, скупив більшість членів територіальної комісії. Ті партії, які він веде на вибори - зареєстрували, а всі інші - ні. Комісію розпустили, завели кримінальну справу на голову. Зараз буде нова комісія, і я впевнений, що справедливість буде відновлена", - зазначив Юрій Бойко.

Новини за темою: Бойко: Влада повинна забезпечити членів виборчих комісій належними засобами захисту, а не маніпулювати карантинними зонами

Також опозиційний політик наголосив на необхідності жорсткого контролю з боку правоохоронних органів та оперативної реакції на будь-які порушення виборчого законодавства.

"Ще не почалося голосування, а вже чиняться такі неподобства. Партії, назви яких навіть ніхто не знає, беруть участь в жеребкуванні. Місцевий "князьок" скуповує їх і формує там більшість. І ця слухняна більшість потім відмовляє в реєстрації партії - лідеру в регіоні. Щоб викуповували територіально-виборчі комісії - такого ще ніколи не було! Правоохоронні органи повинні жорстко контролювати і оперативно реагувати на подібні ситуації", - сказав Юрій Бойко.

Співголова ОПЗЖ звернувся до всіх учасників виборчого процесу з закликом пам'ятати про відповідальність і не порушувати закон.

"Хочу попередити всіх, хто "будує" ці схеми і бере в них участь - покарання буде дуже серйозним. На прикладі Луганської області я знаю скільки людей вже постраждали, а скільки ще може постраждати. 92 людини були допитані і вони зараз фактично знаходяться під статтею. Завдання всіх учасників виборчого процесу зробити все, щоб ці місцеві вибори пройшли чесно і з мінімальною кількістю порушень. Адже від того, хто прийде до влади на місцях залежить не тільки сьогодення, а й майбутнє наших сіл і міст, майбутнє нашої країни", - резюмував Юрій Бойко.

Нагадаємо, нещодавно у Бахмачі Чернігівської області одного з керівників районної державної адміністрації викрили на організації підкупу виборців.