"Слугам народу" нема з чим іти на місцеві вибори, – Карасьов про розгляд закону про референдум

Політолог Вадим Карасьов

На виборах до місцевих рад у цієї політсили великі шанси програти, заявив політолог

Закон про референдум має більше політичне забарвлення чи навіть електоральне забарвлення, пов'язане з тим, що у "Слуги народу" на місцеві вибори нема з чим іти.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"От чому виникає проблема народовладдя сьогодні або народного референдуму? Тому що партія "Слуга народу" обіцяла нам, що буде народовладдя, що буде референдум, а скоро вибори до місцевих органів влади, де у "Слуги народу" шанси програти – достатньо високі. Потрібно сьогодні надолужувати виконання хоча б якесь часткове своїх обіцянок перед виборами. тоді і з'являється закон про народний референдум, яким опікувався перший віцеспікер Верховної Ради Стефанчук. Можливо, це пов'язано із законом про землю... Але це більше, я би так сказав, політтехнологія. Можливо, це забаганка, тому що нам потрібно посилювати перш за все представницькі інститути і моделі представницької демократії – це авторитетний парламент, це партійна політична система, це конституційний розподіл влади по рівню виконавча, законодавча, судова влада. Та і президентська влада теж потребує вдосконалення", – заявив політолог.

Новини за темою: Закон про референдум не буде можливим для реалізації, – Надія Савченко

Вадим Карасьов продовжив: "Так що референдум має більше політичне забарвлення, навіть таке електоральне забарвлення, пов'язане з тим, що у "Слуги народу" на місцеві вибори нема з чим іти".

Як повідомляли, на початку цього року робоча група Верховної Ради з питань розробки законопроєктів у сфері народовладдя затвердила кінцевий варіант законопроєкту "Про всеукраїнський референдум".

Нагадаємо, 16 травня голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявляв, що парламент може розглянути законопроєкт про референдум за декілька тижнів.

Додамо, перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук назвав умови для проведення всеукраїнського референдуму. Серед них – участь 3 млн громадян та залучення не менш як двох третин областей.

Loading...