live

"Слуга народу" має намір змінити Конституцію в частині децентралізації до місцевих виборів

Телеканал ZIK

У кінці березня очікується подання до ВРУ законопроєкту про децентралізацію влади

Фракція "Слуги народу" має намір змінити Конституцію в частині децентралізації у вересні 2020 року.

Про це під час брифінгу сказав член фракції, народний депутат України Віталій Безгін. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Відповідаючи на питання журналістів, коли законопроєкт про децентралізацію влади буде внесено до ВРУ і в які терміни він може бути ухвалений, нардеп зауважив:

"Процедура  наступна: зараз стартує публічне обговорення. Після нього у нас буде два тури регіонального обговорення, це 2 тижні. Так само у нас будуть окремі консультації на рівні Ради Європи, з 11 по 14 березня. Після цього - велике фінальне погодження на майданчику у Києві, а вже потім, орієнтовно, як і зазначалося, кінець березня ми можемо очікувати відповідне подання", – сказав  Віталій Безгін.

Щодо ухвалення законопроєкту про децентралізацію, нардеп зазначив, що планується прийняти цей закон ще до проведення місцевих виборів у жовтні.

"Ми є трохи заручниками того, що в жовтні у нас будуть чергові місцеві вибори і, звісно, ми хочемо забезпечити зміни до Конституції до того часу. Відповідно, у нас є проміжок на початку четвертої сесії – з 2 по 5 вересня, коли ми повинні виходити на голосування в 300 голосів, і будемо сподіватися, що цей інклюзивний формат сприятиме голосуванню більшості фракцій і груп за зміни до Конституції", – заявив нардеп.

Нагадаємо, 16 січня президент України Володимир Зеленський відкликав законопроєкт про децентралізацію для подальшого доопрацювання.

А голова партії та перший заступник голови фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Олександр Корнієнко заявив, що реформу децентралізації влади можливо провести до місцевих виборів. 

 

Loading...