"Слуга народу" хоче узаконити полювання в нацпарках і заказниках

Народний депутат Сергій Литвиненко Фото з відкритих джерел

Депутат запропонував узаконити вольєрне полювання та легалізувати всесезонное вбивство тварин на закритих територіях

Народний депутат від "Слуги народу" Сергій Литвиненко зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №3200-1, у яком пропонується внести певні зміни до законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, а також боротьби з браконьєрством. Відповідний проєкт закону 17 березня було розміщено на сайті парламенту

Так, згідно з текстом документу пропонується фактично дозволити полювання в нацпарках, заказниках та інших об'єктах природно-заповідного фонду. Крім цього, пропонується популяризувати полювання в системі дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти - шляхом поділу термінів "полювання" і "жорстоке умертвіння тварин".

Також у проєкті йдеться про введення в список "шкідливих" тварин єнотовидного собаки та шакала, яких згідно із документом можна буде вбивати всюди і завжди.

Крім цього, депутат запропонував узаконити вольєрне полювання та легалізувати всесезонное вбивство тварин на закритих територіях. 

Зокрема, на цей законопроєкт відреагувала віце-президент громадської організації "Асоціація зоозахисних організацій України" Марина Суркова. За її словами, найстрашнішим є те, що пропонується легалізація безконтрольного знищення тварин в мисливських угіддях, які називатимуться "мисливським вольєром". 

"Литвиненко пропонує ввести поняття "мисливські вольєри" - обгородити понад 100га мисливських угідь (а це може бути і 1 тис.гектар і 10 тис. гектар) і дозволити в них "добування, знищення або поранення" тварин без будь-яких правил чи обмежень, встановлених для полювання. Бо знищення тварин в цих "мисливських вольєрах" юридично не буде полюванням. А фактично це буде криваве місиво без будь-яких обмежень, на скільки вистачить живодерської уяви", - зазначила Марина Суркова. 

Нагадаємо, нещодавно у Житомирі заборонили пересувні цирки, зоопарки і виставки з дикими тваринами з метою захисту тварин від страждань і загибелі внаслідок жорстокого поводження.

Loading...