"Слуг народу" у коаліції в місцевих радах не братимуть – зі слабкими не домовляються, – політолог

Олександр Лазарєв Фото з відкритих джерел

Влада втратила можливість керування країною на місцях, заявив Олександр Лазарєв

"Слуг народу" у коаліції у місцевих радах, які будуть формуватися, в основному, з опозиційних політичних сил, не братимуть, бо зі слабкими не домовляються.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив політолог Олександр Лазарєв.

Експерт, коментуючи попередні результати місцевих виборів, зауважив, що громадяни показали своє ставлення до влади та до обіцянок і їх виконання, показали своє ставлення до курсу, яким іде держава, і це виявилося не на користь чинної влади.

"Ми бачимо, що, в основному, опозиційні політичні сили взяли перші-другі місця, тобто, на Західній Україні, це ПЄС, центр, південний схід – це "Опозиційна платформа – За життя". Регіональні політичні партії беруть перші місця. Далі, пройшла партія Анатолія Шарія в місцеві органи самоврядування, в обласні і в міськради, в деяких областях обійшла "Слугу народу", тобто повністю забрала на себе підтримку "Слуги народу", того молодого, такого живого електорату, зараз підтримують партію Шарія", – сказав Олександр Лазарєв.

Новини за темою: У ЦВК назвали, коли може відбутися другий тур мерських виборів

Гість ток-шоу зауважив, що представників провладної партії у місцевих радах у коаліції не братимуть.

"І що ми отримуємо в результаті? А в підсумку ми для "Слуги народу" отримуємо дуже жалюгідний результат, тому що органи місцевого самоврядування будуть формуватися, в основному, з опозиційних політичних сил, які не те, що не підуть, – не візьмуть до себе в коаліцію представників влади, тому що зі слабкими не домовляються", – зазначив політолог.

Олександр Лазарєв резюмував: "Вони (влада. – Ред.) не просто програли якісь там вибори, вони втратили можливість керування країною на місцях".

Нагадаємо, у неділю, 25 жовтня, в Україні відбулося голосування на місцевих виборах. 

У Центральній виборчій комісії назвали вибори депутатів обласних, районних, сільських рад, а також селищних, сільських і міських голів найскладнішими в історії України.

До слова, явка виборців на місцевих виборах в Україні становила 36,88% – за результатами обробки 100% інформації з усіх областей України, 10 556 621 виборець отримав бюлетені і проголосував.

Як повідомляли, у мережі "Опора" прогнозують, що у більшості міст з чисельністю населення понад 75 тис. осіб відбудеться другий тур виборів міських голів.

У Комітеті виборців України заявили, що місцеві вибори 25 жовтня в цілому відповідали стандартам чесних і демократичних виборів.Loading...