"Складний вибір": Зеленський заявив, що ТКГ у Мінську може очолити Кравчук

Володимир Зеленський Офіс президента

За його словами, дуже складно знайти людину, яку будуть поважати усі сторони ТКГ

Одним з претендентів на посаду голови ТКГ у Мінську є перший президент України Леонід Кравчук. Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив президент України Володимир Зеленський.

"З приводу того, хто може очолити і стати керівником ТКГ у Мінську. Ви знаєте, що починаючи з травня… Я, дійсно, хочу подякувати другому президенту України Леоніду Даниловичу Кучмі. Дійсно, потужно, багато працював. Це складна робота – очолювати таку групу. Я вам більше скажу, це дуже складна робота – бути у тому чи іншому напрямку, особливо політичному напрямку чи безпековому. Саме там засідання ідуть по 10, 12, 15 годин, іноді люди сперечаються і інколи знаходять вихід, який потім коштує нам тією чи іншою кількістю збережених життів на Донбасі. Це, дійсно, дуже складна робота", - сказав Зеленський.

За його словами, дуже складно знайти людину, яка може очолити цю групу та яку будуть поважати усі сторони ТКГ. 

"Це треба знайти баланс. Людина, з якою розмовляє Росія, людина, яку – найголовніше – поважають в Україні, людина, яка може домінувати за столом перемовин. Людина, яка може зреагувати, не зрадити Україну у складні моменти, у дуже складні моменти. Тому що, ще раз, на вагах – наша територіальна цілісність, наш суверенітет, а значить, не тільки наша сучасність, а й майбутнє України. Людина з досвідом і людина, яка не є ні "права", ні "ліва". Вона – центрист, вона балансує і її поважають більшість населення України як на сході, так і на заході.

Тому цей вибір, це не просто "щелчёк", це не просто чергова посада, це один з найскладніших кадрових виборів. 

У нас є декілька претендентів. Один з претендентів, ви знаєте, віцепрем’єр-міністр Резніков… Скажу чесно, ми також говоримо з першим президентом України Леонідом Макаровичем Кравчуком. І є ще пару кандидатур… Найближчими днями з’явиться вже офіційне підтвердження тієї чи іншої людини", - додав Зеленський.

Новини за темою: Стало відомо, хто керуватиме українською делегацією в ТКГ замість Кучми

Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський подякував другому президенту Леоніду Кучмі за його роботу на чолі української делегації в Тристоронній контактній групі у зв'язку із бажанням останнього вийти із процесу.

Кучма відмітив, що упродовж останнього року робота ТКГ була відновлена та значно просунулася. Крім того, представники групи змогли зробити низку важливих кроків та досягнути важливих домовленостей.Loading...