Скасуванням виборів на Донбасі влада позбавляє громадян конституційного права, – Юрій Загородній

Юрій Загородній "Опозиційна платформа - За життя"

Народний депутат назвав мотиви таких дій влади

Скасуванням місцевих виборів на підконтрольних територіях Донбасу влада позбавляє громадян України конституційного права – виборчого права.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Юрій Загородній.

Парламентар нагадав, що території, на яких Центральна виборча комісія скасувала проведення місцевих виборів, посилаючись на подання керівників військово-цивільних адміністрацій, є підконтрольними уряду.

"Це Україна, і там вибори мають відбутися", – наголосив Юрій Загородній.

Народний депутат процитував відповідні статті основного закону і наголосив, що Конституція України дає всім громадянам країни виборче право і право обирати собі владу.

Новини за темою: Українці просять Зеленського забезпечити проведення місцевих виборів на Донбасі

"Наступне. На цих територіях вибори відбувалися – два тури президентських виборів, і там виборці віддали свої голоси за чинного президента України Володимира Олександровича Зеленського. Там відбулися дострокові вибори до Верховної Ради України, і до Верховної Ради України на цих територіях перемогла "Опозиційна платформа – За життя". І сьогодні рейтинг нашої політичної сили "Опозиційна платформа – За життя" неухильно зростає, і не лише на цих територіях, а й по багатьох регіонах країни. Влада боїться зростання рейтингу і впливу нашої політичної сили "Опозиційна платформа – За життя", і нічого іншого не придумала, як піти простим шляхом – скасувати вибори, не розуміючи, що вони позбавляють громадян конституційного права, виборчого права. Тим самим порушив президент, порушена ще одна стаття Конституції – це 104 і 106 статті Конституції, це присяга президента України і повноваження президента України. Порушення Конституції – це злочин, а за злочин завжди потрібно відповідати", – сказав Юрій Загородній.

Новини за темою: Купка маргіналів вирішила позбавити права голосу мільйони виборців, – Скаршевський про громадську раду при Мін'юсті

Парламентар наголосив, що влада має схаменутися, і Центральна виборча комісія має набратися політичної сміливості і політичної відповідальності перед громадянами України і скасувати свою постанову. Натомість тих, хто ініціював ухвалення такої постанови, – керівників ВЦА, слід притягнути до відповідальності, резюмував парламентар.

Фото з відкритих джерел

Як повідомляли, народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Василь Німченко заявляв, що у ситуації зі скасуванням виборів у Донецькій і Луганській областях присутня злочинна змова між Банковою, військовими адміністраціями і ЦВК.

Нагадаємо, народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Василь Німченко звернувся до директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника та повідомив про вчинення злочинів, пов'язаних з виборчим процесом в Україні.