Скасування виборів на Донбасі – це державний злочин, – Дудкін

Військовий і політичний експерт Юрій Дудкін Скріншот відео

Може йтися тільки про перенесення виборів, але влада хоче саме скасувати їх, зауважив експерт

Заборона місцевих виборів на Донбасі – це пряме порушення Конституції, це державний злочин, який полягає у зловживанні владою.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив військовий та політичний експерт Юрій Дудкін.

"Тут прозвучало, що глави військово-цивільних адміністрацій мають право на якісь дії щодо виборів, проведення, непроведення... Так, вони мають, але як вже звучить у зверненні до ЦВК від глав цих адміністрацій, там великий дуже документ, але канва ж – у цілях безпеки, вони нібито про це говорять. Але вони не мають права скасовувати вибори, зрозумійте це. Це конституційне право всіх громадян України. Може йтися тільки про перенесення виборів, і це повинна затвердити Центральна виборча комісія. Але вони ж цього не хочуть. Вони хочуть саме скасувати вибори, і це ясно, як божий день", – заявив Юрій Дудкін.

Новини за темою: Ситуація на Донбасі сприяє проведенню місцевих виборів, – Лукашев

Експерт продовжив: "Другий момент, дуже цікавий. Ну, добре, пан Зеленський вже заявив, що він хоче йти в президенти на другий термін. А якщо він не потрапить, а якщо його не оберуть? Якщо стане президентом інша людина від іншої політичної сили? І в наступні вибори до місцевих рад або Верховну Раду він скаже, той президент буде ініціювати – треба ж скасувати, напевно, вибори і в Одесі, вони щось від мене не в захваті. А давайте ще скасуємо вибори в Маріуполі, а давайте ще десь іще. Це прецедент. Тобто пряме порушення Конституції... Це державний злочин, зловживання владою".

Як повідомляли, народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Василь Німченко заявляв, що у ситуації зі скасуванням виборів у Донецькій і Луганській областях присутня злочинна змова між Банковою, військовими адміністраціями та ЦВК.

Нагадаємо, народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Василь Німченко звернувся до директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника та повідомив про вчинення злочинів, пов'язаних з виборчим процесом в Україні.

Loading...