Скандальні ініціативи щодо ЗМІ: У "Слузі народу" заявили про необхідність ввести блогерів у "правове регулювання"

Олександр Корнієнко. Слуга Народу / Facebook

У той же час законопроєкт Бородянського можуть суттєво змінити

Перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що законопроєктом "Про медіа" блогерів хочуть ввести у "правове поле", а не заборонити їх чи ліквідувати.

Про це він сказав в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK.

Так, за словами Корнієнко, у законі немає визначення термінам блогер, ютубер, тому вони знаходяться поза правовим полем, а законопроєкти, запропоновані Ткаченко, всього лише "візьмуть їх під державне крило".

Новини за темою: Законопроєкт про медіа не відповідає цілям вирішення проблем журналістів, – Томіленко

"Там мова йде про те, щоб ввести їх у правове поле. Зараз вони поза правовим полем взагалі. Ну, а як? Де у законі написаний термін, хто такий "блогер", хто такий "ютубер"?", - стверджує Корнієнко.

Він додає, що зараз блогери є окремими видами медіа і їх ніхто не хоче ліквідувати чи заборонити, а просто введуть у правове регулювання.

"Бо останнім часом це на рівні медіа працює. І тут треба бути чесним, що кожен окремий блогер – це окреме медіа. Тут же не йде мова про те, щоб їх заборонити чи ліквідувати. Мова йде про те, щоб ввести їх у правове регулювання, щоб вони знаходилися в одному правовому полі", - заявив заступник голови фракції.

Також Корнієнко зазначив, що законопроєкт Бородянського є "не законопроєктом, а проєктом законопроєкту".

"Я закон Ткаченка глибоко не вивчав, не занурювався, я по Бородянському занурювався. Щодо Бородянського відразу скажу, що це закон, законопроєкт… Навіть не законопроєкт, а проєкт законопроєкту. Це ще попередня фаза", - зауважив він.

Крім цього, голова фракції підкреслив, що законпроєкт Бородянського може бути суттєво змінений у процесі його розгляду.

"Як показав наш досвід, у нас багато ініціатив на етапі обговорення були одні, по-одному виглядали, той самий ринок землі. Якщо ви згадаєте першу модель ринку, вона була зовсім іншою, аніж та, яка зараз на друге читання винесена. Так само, я думаю, буде із законом Бородянського, так званим, що він буде досить суттєво змінений, якщо ми взагалі до нього у процесі дійдемо", - розповів політик.

Новини за темою: Законопроєкт про дезінформацію: Яку кримінальну відповідальність передбачено для медіа

Нагадаємо, сьогодні, 29 вересня журналіст телеканал ZIK розповів про хід презентації скандального законопроєкту про медіа.

Народний депутат від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Павленко заявив, що влада прагне встановити цензуру законопроєктами про медіа та дезінформацію.

У той же час голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко зазначив, що законопроєкт про дезінформацію не відповідає задекларованим цілям, і тому потрібно припинити його обговорювати і не створювати нових проблем для українських журналістів.

Loading...