Швидке економічне зростання виглядає зараз для України фантастикою, – експерт

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Коли значна частина людей відчуває економічну скруту, підкуп виборців стає все більш можливим

В нинішніх українських умовах швидке економічне зростання, або якийсь економічний вибух виглядає дещо фантастикою.  

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Олексій Якубін.

Експерт зауважив, що таке явище як підкуп виборців могло б зникнути в Україні за умови зростання рівня життя та доходів українських громадян.

У такому разі,  додав Якубін, українці не звертали б увагу та повністю ігнорували продуктові набори, які роздають політики, зокрема, напередодні виборів.

"Але в наших умовах ми бачимо, що поки що це виглядає дещо фантастикою. Якщо говорити про якесь зараз швидке економічне зростання, або якийсь економічний вибух. Тому ми з вами будемо ці речі спостерігати", – заявив політичний експерт.

Новини за темою: Журналіст Кацман: Майже половина населення України перебуває за межею бідності - і за це має хтось відповісти!

Разом з тим Олексій Якубін зазначив, що такі речі притаманні не лише Україні.

"Я зараз слідкую за американською виборчою кампанією. Здається, Сполучені Штати Америки, одна з найбільш розвинених економік. Але навіть там Дональд Трамп теж вдався до подібних технологій. Він, використовуючи міністерство, яке пов’язане із сільським господарством, роздає продуктові набори. Вже роздав 50 мільйонів таких наборів у контексті коронакризи, допомоги від уряду США, але підпис – Дональда Трампа. Тобто в цілому це показник того, що ці технології універсальні. І помітьте, вони починають працювати тоді, коли падає рівень життя, коли значна частина людей відчуває економічну скруту", – сказав Якубін.

Натомість в Україні, продовжив експерт, це питання ніяк не врегульовується, а економічна ситуація тільки погіршується.     

"У нас зростає заборгованість по заробітній платі, у нас закінчуються кошти, пов’язані з виплатами по безробіттю. Тобто, грубо кажучи, такі прості речі, які ми отримали, – продуктовий набір, вони продовжуються. Але виборцям я б радив обирати ідейно, а не за продуктовий набір", – прокоментував політолог.

Нагадаємо, раніше директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов заявив, що до того часу, допоки в Україні є армія бідних, завжди знайдеться "маршал Гречка", який здійснюватиме підкуп виборців.

Loading...