Штрафи не зупиняють – щодня поліція затримує 300-400 водіїв напідпитку: У МВС кажуть про посилення покарання

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко

МВС України

Геращенко розповів, що покарання нетверезим водіям хочуть посилити до арешту та ув'язнення

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що штрафи не зупиняють громадян від водіння у нетверезому стані, оскільки щодня поліція затримує 300-400 водіїв напідпитку, тому МВС розглядає посилення відповідальності. Про це він сказав під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK.

Як зазначається, Геращенка попросили пояснити, чому МВС вчасно не вжило заходів для виправлення юридичної колізії, коли 1 липня була скасована адмінвідповідальність за керування напідпитку, однак у той же час не була запроваджена кримінальна відповідальність. 

"Щодо тих ситуацій, про які ви сказали. Ухвалювався закон кілька років тому про кримінальні проступки. Там статтю про керування у нетверезому стані внесли у кримінальні проступки, але там був лише штраф. Не було ні арешту, нічого іншого. Кримінальний проступок вимагає від патрульних поліцейських і взагалі поліції у 5 разів більше часу на оформлення цього правопорушення порівняно з адміністративним. Тому саме МВС і поліція звернулися до народних депутатів, вони нас підтримали, президент нас підтримав, і ми повернули цим законом статтю про керування напідпитку з кримінальних проступків до Адміністративного кодексу, щоб ми не зупинили питання оформлення водіїв", - розповів заступник.

Новини за темою: Справа Шеремета: Підозрювані мали друзів і знайомих серед співробітників СБУ, – Геращенко

Окрім цього, він уточнив, яке покарання сьогодні діє для тих, хто керує транспортом у нетверезому стані: "Можу сказати вам таке: на сьогодні покарання для водіїв, які сідають за кермо у нетверезому стані, це є штраф – 10 200 грн і суд забирає права на рік. За повтор – штраф 20 400 грн".

Однак на думку Геращенка, штрафи не зупиняють водіїв, які сідають за кермо напідпитку. Лише за минулий рік поліція затримала та склала протоколи щодо 115 тисяч осіб. 

"А зрозумійте, скільки людей ми не затримали. Це мільйони фактів. У цьому році вже за шість місяців – 67 тисяч, це більше, ніж минулого року", - додав він.

Також заступник міністра розповів, що наразі президенту пропонують внести законопроєкти, де вже йтиметься про відповідальність не у формі штрафів. 

"Зараз пропонується президенту внести законопроєкти. Я впевнений, що він це підтримає. Це внести відповідальність вже не у вигляді штрафів, а так, щоб перший раз – штраф, другий раз протягом року – це арешт до 15 діб. І третій раз – якщо людина втретє за рік сідає за кермо напідпитку уже без прав, без нічого, тоді потрібно декілька років сидіння під вартою, бо ця людина є для суспільства такою, яка може вбити когось", - підсумував Геращенко.

Новини за темою: МВС працює над створенням бази даних кишенькових та автомобільних злодіїв, - Геращенко

Нагадаємо, раніше заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко прокоментував походження "плівок Деркача" і заявив, що записи потрапили не в ті руки.

 Loading...