Шмигаль заявив, що РНБО розробляє план на випадок COVID-19 на виборчих дільницях під час місцевих виборів

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Також прем'єр зауважив, що в деяких школах, де розташовані дільниці, можуть зупинити навчання

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що справжнім викликом стане одночасне проведення місцевих виборів у всіх регіонах і уточнив, що РНБО розробляє плани та алгоритми дій на випадок виявлення COVID-19 на виборчих дільницях. Про це він розповів в інтерв'ю телеканалу "Україна 24". 

"Вибори відбудуться. Ми повноцінно до них готуємося... На жаль, ми сьогодні не можемо спрогнозувати точно, в яких регіонах буде "червоний" рівень, де може бути захворювання в дільничних виборчих комісіях. Це теж можливо – всі живі люди, і працівники дільничних виборчих комісій також, навіть при дотриманні всіх безпечних режимів, можуть піддаватися цій хворобі. Тому ось це основний виклик – чи зможемо ми одночасно, в усіх громадах провести вибори, чи можливо десь у зв'язку з таким форс-мажором можуть бути не в робочому стані дільничні виборчі комісії", - запевнив голова уряду.

Новини за темою: Уряд закладе у Держбюджет-2021 понад 155 млрд гривень на підвищення зарплат, - прем'єр-міністр

Окрім цього, він зауважив, що Кабмін разом з Радою нацбезпеки і оборони та ЦВК працюють над тим, щоб вчасно забезпечити відкритий і одночасний виборчий процес 25 жовтня. Також він зазначив, що, оскільки багато дільничних комісій розташовані в школах, то навчальний процес можуть тимчасово зупинити.

"Ми розробляємо алгоритми, протоколи, як все має відбуватись в цих умовах. Велика кількість дільничних виборчих комісій розміщується в навчальних закладах. Ми також зараз працюємо з Міністерством охорони здоров'я і Міністерством освіти над тим, щоб, можливо, на декілька днів припинити навчальний процес там, де будуть дільничні виборчі комісії. Ми працюємо над тим, як же проходитиме другий тур в тих містах, містечках, де обиратимуть голів відповідних територіальних громад. Там також доведеться ще допрацювати вже в другому турі, і також алгоритми витримати", - розповів Шмигаль.

Новини за темою: Шмигаль та посли G7 обговорили місцеві вибори в Україні

Нагадаємо, раніше голова Комітету виборців України Олексій Кошель заявив, що для проведення місцевих виборів в Україні в умовах поширення коронавірусної хвороби COVID-19 потрібні додаткові 150-200 млн гривень.

Loading...