Шмигаль розповів, коли будуть готові зміни до Конституції щодо децентралізації

Денис Шмигаль

Урядовий портал

За словами очільника уряду, корективи внесла коронакриза

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розраховує, що зміни до Конституції у частині децентралізації влади будуть готові до липня. Про це він розповів в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Коронакриза внесла свої корективи в усі плани, які у нас були. В ідеалі, хотілося б це зробити до виборчого процесу, до липня", - заявив очільник уряду.

Новини за темою: Хто переконав Зеленського не впливати на децентралізацію

Прем'єр зазначив, що влада активно завершує реформу децентралізації, і найближчим часом буде сформований весь перспективний план областей, що дозволить переходити до наступного етапу, а саме – виборчого процесу.

"На сьогодні у нас створено 1029 громад. Загальна кількість громад, які повинні бути створені, - 1300. Конфліктних - близько 110, тобто у 8% громад є напруга... Для такої глобальної реформи 8% напруги в громадах це прийнятний показник", - наголосив Шмигаль.

Він додав, що зараз тривають дискусії з приводу субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою. За результатом дискусій експертна група повинна виділити три варіанти субрегіонального устрою, які будуть передані в комітети і парламентський зал для прийняття рішення.

Новини за темою: Децентралізація: Проблеми, ризики та реальні цілі

Нагадаємо, у січні президент України Володимир Зеленський відкликав законопроєкт про децентралізацію для подальшого доопрацювання. Глава держави і народні депутати дійшли до висновку, що внесення змін до Конституції стосовно реформи децентралізації потребує детального обговорення.

Loading...