Сергій Сухомлин: Президент, як гарант Конституції, має втрутитись у ситуацію з Цебрієм

Сергій Сухомлин Фото з відкритих джерел

"Клонів" намагаються зареєструвати в багатьох містах. Але, одна справа, коли це просто брудні технології, які відтягують голоси, і зовсім інша, коли багатотисячне місто позбавляють права обирати. Президент має втрутитись у ситуацію в Умані. Про це заявив в ефірі телеканалу "ЗІК" міський голова Житомира, співзасновник партії "Пропозиція" Сергій Сухомлин.

Він розповів, що в його рідному місті дивом обійшлося без клонів.

"У Житомирі в бюлетенях, на щастя, буде лише один Сухомлин. Хоча спроба зареєструвати "клона" була, але вони не змогли зареєструватись", - відмітив Сергій Сухомлин.

За його словами, підсунути "двійників" намагались й іншому співзасновнику "Пропозиції" - меру Дніпра Борису Філатову.

"Ця проблема є по всій країні. В Дніпрі Борису Філатову хотіли зареєструвати двох клонів, просто через міграційну службу намагались змінити прізвище, і тут подяка МВС, які завадили цьому процесу", - говорить Сергій Сухомлин.

Він підкреслив, що ситуація, яка склалася в Умані – це порушення конституційних прав людей.

"У Житомирі в нас 13 кандидатів у мери, це рекорд, але я вважаю, що це нормально: люди мають право обирати. А от те, що відбулось в Умані, нонсенс. Ми навіть проводили мітинг під стінами ЦВК у підтримку Олександра Цебрія. Йому зареєстрували двох клонів, а самому не дали права балотуватися, і мешканці Умані стануть перед вибором: або голосувати за "клона", або обирати іншого кандидата, вони не можуть обрати ту людину, яка 5 років працювала. Це набагато важливіше", - каже міський голова Житомира.

За його словами, президент мусить втрутитись у ситуацію.

"Право обирати і бути обраним передбачене Конституцією, і тут повинен втрутитися президент, бо це є і його відповідальність, щоб місцеві вибори пройшли чесно", - каже Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, 28 вересня під ЦВК та Офісом президента відбулись акції протесту "Право на вибір" через зловживання членами виборчих дільниць. Одного з лідерів "Пропозиції" – мера Умані Олександра Цебрія ТВК зняла з виборів з порушенням усіх норм законодавства. При цьому комісія зареєструвала одразу двох "клонів" міського голови.

Протестувальники звернулись до ЦВК та президента з вимогами не допустити фальсифікації результатів виборів.

У мітингу взяли участь мери обласних центрів – Житомира, Миколаєва, Чернівців, Кропивницького та кандидати в депутати і на міських голів з усіх регіонів.

Loading...