Сергій Льовочкін вимагає від уряду повернути державне регулювання цін на продукти першої необхідності та засоби захисту

Народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Сергій Льовочкін "Опозиційна платформа - За життя"

Спекулятивне зростання вартості продуктів харчування і засобів індивідуального захисту вимагає вживання термінових заходів щодо державного цінового регулювання на продукти першої необхідності, перш за все – соціально-значущі продукти харчування та засоби індивідуального захисту. Про це народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Сергій Льовочкін написав у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, передає пресслужба партії. 

Політик нагадав, що у запитах до попередніх складів уряду неодноразово звертав увагу на негативні соціальні наслідки зростання споживчих цін. Однак, унаслідок відсутності конкретних та ефективних кроків з боку Кабінету міністрів, спрямованих на обмеження цієї тенденції, рівень цін постійно зростав. Зокрема, за 2014-19 роки вони в середньому збільшились у 2,6 рази.

Народний депутат висловив занепокоєння тим, що нинішня хвиля зростання споживчих цін може поставити більшість українських громадян на межу виживання. Так, згідно з численними публікаціями ЗМІ, продукти "борщового набору" (картопля, капуста, цибуля, морква) подорожчали на 35-128%, цукор – на 8%, макаронні вироби – на 9,5%, пшенична крупа – на 11%, гречана крупа – на 51%, борошно – на 5%, яйця – на 6%. Подібна тенденція також підтверджується публікацією Антимонопольного комітету України.

"На думку експертів, об'єктивних економічних передумов для подібного росту цін немає, оскільки більша частина продуктів харчування виробляються українськими підприємствами, і зростання витрат у зв'язку з введенням карантину не повинно було привести до настільки швидкого лавиноподібного зростання цін", – говориться у запиті.

Окрему увагу Сергій Льовочкін пропонує звернути на боротьбу з галопуючим зростанням цін на засоби індивідуального захисту. Перш за все, на медичні маски, респіратори, антисептики тощо, ціни на які зросли в 10-15 разів.

"У ситуації, в якій опинилась вітчизняна економіка внаслідок поширення в країні епідемії коронавірусу та загрози рецесії глобальних ринків, негативні соціальні наслідки зростання цін матимуть значно більший масштаб, ніж у минулі роки", – резюмував народний депутат.