live

Семиноженко: Треба згадувати про науку не тільки тоді, коли біда приходить в дім

Ексвіцепрем'єр-міністр Володимир Семиноженко Фото з відкритих джерел

Треба згадувати про науку не тільки тоді, коли біда приходить в дім. Про це заявив ексвіцепрем'єр-міністр Володимир Семиноженко в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Нарешті згадали про НАН, коли ми зіткнулися з такою найбільшою загрозою. Ситуація така, що неповний робочий тиждень, особливо з початку року, - це майже нормальна ситуація в Академії наук. Зрештою, там була проблема, вона теж цитувала цю програму, так звану "1230". Це бюджетна програма, паспорт якої був загальмований, підписання за рахунок того, що Гончарук пішов у відставку, всі документи відкликали, і на минулому засіданні Кабінету міністрів нарешті, і це було публічно оголошено, що ця програма була прийнята, і це дозволяє мати менше відпусток за свій рахунок. Це просто яскравий приклад, що науку потрібно не просто фінансувати, а випереджаючи фінансувати", - сказав він.

"Зараз навіть на саміті G20 прем'єр Південної Кореї сказав, що треба забезпечувати прозорість кордонів для науковців та медиків, тому що від них залежить доля не тільки цієї ситуації, що зараз в країні, а доля моделі економіки, з якою працювати треба в післякризовий час, нові виклики, які будуть. Сьогодні один вірус, завтра буде інший, і треба згадувати про науку не тільки тоді, коли біда приходить в дім, а заздалегідь, щоб бути готовими. Головне, що ми можемо бути готовими, потенціал є. Але потенціал як порожній басейн, в нього потрібно налити воду, тобто заповнити, дати засоби – і тоді цей потенціал починає реалізовуватися", - підсумував Семиноженко.

Як повідомлялося раніше, президент Національної академії наук України Борис Патон вирішив залишити свою посаду у 101 рік.