Савченко застерегла про шахрайство на місцевих виборах через внутрішньопартійну конкуренцію

Надія Савченко Скріншот відео

Народна депутатка попереднього скликання каже, що під час волевиявлення буде чимало фальсифікацій

Під час місцевих виборів в Україні відбуватиметься шахрайство з бюлетенями через внутрішньопартійну конкуренцію.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявила народна депутатка VIII скликання Надія Савченко.

Гостя студії зауважила, що на місцевих виборах буде чимало фальсифікацій з огляду на дві причини – зокрема, через те, що люди не прийдуть на виборчі дільниці, оскільки налякані коронавірусом, тож їхні голоси будуть втрачені. Окрім того, каже Надія Савченко, самі бюлетені для голосування є дуже складними.

"Зараз людям треба розбиратися, тому що назв партій багато, картинок лідерів не буде, а будуть списки. І от я знаю, що є уже деякі партії і деякі кандидати, які агітують своїх виборців не голосувати за кандидата по списку. Тобто ставити одну тільки галочку навпроти партії, яку ви вподобали. Я вважаю, що, по-перше, це є шахрайством, по-друге, є неприпустимим", – наголосила гостя студії.

Новини за темою: Місцеві вибори 2020: ЦВК затвердила форми та колір бюлетенів

Надія Савченко застерегла, що такі бюлетені, в яких людина поставила відмітку навпроти партії, але не вписала число навпроти кандидата, можуть бути визнані як зіпсовані.

"Ті люди, які агітують своїх виборців не голосувати за прізвище, а лише за партію, я вважаю, залишають собі місце для шахрайства. Для того, щоб потім їхні члени комісії, які будуть підраховувати ці бюлетені і казати – дивіться, за нашу партію поставили, і тут же будуть дописувати циферками ім'я "правильного" кандидата. Це теж шахрайство. Тобто така внутрішньопартійна конкуренція не буде відбуватися чесно. Якщо ще за партію людина проголосувала, то внутрішньопартійна конкуренція пішла у корупцію – хто більше заплатив, хто перекупив члена ТВК", – застерегла Надія Савченко.

Нагадаємо, журналістка Світлана Крюкова заявляла, що партія влади до місцевих виборів активно застосовує технологію зі створення "клонів" кандидатів, яка дозволяє вкрасти у великих гравців перемогу у першому турі.

Як повідомляли, політолог Олексій Якубін говорив про те, що відповідальність за застосування технології "клонування" під час виборів є доволі розмитою. Водночас відмова реєструвати кандидатів зі схожими прізвищами загрожує судовими позовами.

Loading...