Саакашвілі хоче повернутися у велику грузинську політику, - політолог Якубін

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Навряд чи Саакашвілі вдасться повернутися до Грузії, бо у нього немає грузинського громадянства

Експрезидент Грузії та голова Виконавчого комітету Ради реформ України Міхеіл Саакашвілі, ймовірно, має намір повернутися у велику грузинську політику.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політолог Олексій Якубін.

Коментуючи заяву експрезидента Грузії та ексгубернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі про те, що він хоче повернутися до Грузії, політолог зауважив, що подібну заяву Саакашвілі вже робив у 2016-му році, коли там відбувалися вибори.  

"Він говорив, що повернеться у Грузію з натяком, що якщо близька до нього політсила там переможе, то, відповідно, це відкриє йому можливість далі повертатися. Мені здається, що ситуація повторюється. Тому що знову вибори у Грузії, знову ми бачимо заяви Саакашвілі, пов’язані із поверненням", – сказав Якубін.

Натомість у самій Грузії, вважає експерт, не дуже хотіли б, щоб Саакашвілі туди повернувся.

"У Грузії розуміють, що повернення Саакашвілі зробить їм певні проблеми, що політична сила, яка з ним асоціюється, буде спекулювати на цьому. Та й сам Саакашвілі, роблячи таку заяву, хоче підіграти своїм симпатикам у Грузії, мовляв, що у разі чогось він готовий повернутися. Тобто у мене поки складається враження, що це повторення гри 2016-го року і Саакашвілі навряд чи поїде до Грузії", – заявив політолог.

Окрім цього Якубін вважає, що такі заяви – це спосіб для Саакашвілі нагадати про себе. Однак більше вони спрямовані на Грузію, де зараз відбуваються парламентські вибори.

"Якщо він повернеться до Грузії, але тут є факт, що у нього немає грузинського громадянства, далі, наприклад, відбудеться його арешт, далі відбуватимуться політичні спекуляції навколо цього. Тобто, що він у в’язниці, звідки намагатиметься  впливати на натовп, на своїх прихильників. Можливо, він вважає, що таким чином йому вдасться повернутися у велику грузинську політику. У 2016 році йому не виходило, він віртуально знаходився у Грузії, а от, можливо, у цьому році він хоче повторити цей нюанс", – зауважив Олексій Якубін.

Новини за темою: Саакашвілі ніколи не був мотором грузинських реформ, – Поярков

Нагадаємо, колишній президент Грузії, голова Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі вирішив повернутися у Грузію.

Про це він заявив у своєму відеозверненні, текст якого опублікувало видання "Грузія.Online".

Раніше міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані заявила, що вітатиме повернення експрезидента країни Міхеіла Саакашвілі на батьківщину.

Проте, за словами чиновниці, на нинішнього голову виконавчого комітету Ради реформ України в Грузії чекає в’язниця.

Loading...