Саакашвілі анонсував "революційну" реформу митниці

Міхеіл Саакашвілі

Twitter

Всі вантажі будуть проходити максимум за 15 хвилин у відкритому митному просторі

Національна рада реформ при президенті України підтримала революційну реформу митниці, запропоновану Офісом простих рішень і результатів. Про це заявив голова виконкому Нацради реформ Міхеїл Саакашвілі, передає "Інтерфакс-Україна".

"Всі вантажі будуть проходити максимум за 15 хвилин у відкритому митному просторі. Замість 26 документів будуть всього 2 (інвойс і транспортний документ - Ред.). Машини будуть розмитнюватися не по маніпуляції вартістю, а за формулою: кубатура, рік випуску і так далі", - сказав Саакашвілі.

"Буде усунутий інститут "рєшал", митних брокерів, і людина буде самостійно заповнювати митну декларацію", - додав він.

За інформацією видання, планується залишити на кордоні тільки митників і прикордонників, а до "зеленого" і "червоного" коридорів додати "жовтий" і "синій" (постаудит).

Серед інших пропозицій - криміналізація контрабанди (від 3 до 5 років за звичайні товари та до 7 років - за підакцизні), підвищення зарплат митників, мінімум людського фактора та автоматизація, уніфікація ставок мит.

Ще одним нововведенням в реформі є наділення функціями голови митниці першого заступника міністра фінансів, який буде взаємодіяти з податковою службою.

Новини за темою: Саакашвілі видав заяву про перевагу реформ в Росії

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський провів перше засідання Національної ради реформ за участю керівництва Кабінету Міністрів і Верховної Ради, на якій закликав провести судову реформу.

Loading...