Очільниця ДБР виступає за скасування закону про амністію учасників Майдану

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова

Фото з відкритих джерел

Венедіктова підкреслила, що хоче знайти винних не тільки з боку правоохоронців, а і з боку активістів

Т.в.о. директора ДБР Ірина Венедіктова заявила, що вона виступає за скасування амністії для учасників подій на Майдані в 2013-2014 році. Про це вона сказала в інтерв'ю "Лівому берегу".

"Якщо ми хочемо справедливого і чесного розслідування, то цей закон потрібно скасувати. Крім того, ми розробили законопроєкт про заочне засудження ... Я розумію, що цю ініціативу не підтримає широке коло осіб, оскільки заочне засудження стосуватиметься всіх... Але без цього, повторюся, рухатися далі неможливо", - зазначила чиновниця.

Крім того Венедіктова записала відеозвернення, опубліковане на сайті ДБР, в якому також підкреслила, що мета ДБР - притягнути до відповідальності всіх винних. 

Так, Венедіктова згадала загиблих активістів на Майдані, серед яких Нігоян, Сеник та Жизневський, і зауважила, що досі ніхто не знає, хто саме винен в їхніх смертях.

Новини за темою: Ексберкутівці вшанували пам'ять загиблих на Майдані правоохоронців біля меморіалу на Алеї Слави

"Перші смерті: Нігоян, Сеник, Жизневський - ми до сих пір не знаємо, хто винен в цих смертях. 2,5 тисячі постраждалих осіб, 78 загиблих цивільних громадян України, 13 загиблих правоохоронців. 14 тисяч томів справ кримінальних проваджень - всі ми хочемо знати правду, всі ми прагнемо справедливості", - зазначила вона.

Очільниця ДБР розповіла, що у зв'язку з цим було прийнято рішення ініціювати законодавчі зміни, щоб притягнути до відповідальності осіб, які перебувають за кордоном.

"Державне бюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які якраз і дозволять притягнути всіх винних осіб до відповідальності. В тому числі тих, хто зараз переховується за кордоном", - стверджує Венедіктова.

Вона додала, що ДБР робить все для того, щоб задачі, які стоять перед правоохоронними органами з розслідування справ, пов'язаних з подіями 2013-2014 років, були доведені до логічного і справедливого завершення.

Новини за темою: Справи Майдану: ЗМІ оприлюднили повний список прізвищ 34 членів так званої групи Парасюка

Як повідомлялося раніше, у Раді хочуть ініціювати позачергове засідання щодо стану розслідувань справ Майдану.

Також зазначалося, що у річницю розстрілів на Майдані Янукович заявив про бажання допомогти Зеленському "об'єднати країну".

Loading...