Розпад монобільшості можливий: Політичний аналітик розповів про два сценарії розвитку президентської фракції

Телеканал ZIK

"Слугам народу" потрібно обирати між двома гіршими сценаріями

У "слуг народу" є два сценарії розвитку: вони або зберігають цей склад ВРУ з новими скандалами та падаючим рейтингом, або йдуть у відставку.  

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" заявив політичний аналітик Віталій Романченко.

Експерт зауважив, що  президентська фракція "Слуга народу" у ВРУ самостійно зайшла у таке становище, що у неї є два шляхи розвитку. І обидва – їй не на користь.  

"Чи можлива втрата монобільшості більшістю? Так, вона можлива. І тут виникає такий "цугцванг" – тобто або вони зберігають цей склад Верховної Ради, але за таких умов, що в них виникає ситуація, що їх все менше і менше народних депутатів, які будуть підтримувати більшість, а по-друге, все більше і більше скандалів, пов'язаних з тими самими депутатами, і в них все менший і менший рейтинги. Або, якщо вони зараз скажуть, що з цим парламентом працювати не можна, ми його розпускаємо, то є інша загроза, пов'язана з тим, що вони другий раз вже не назбирають тої кількості голосів і не зможуть створити більшість у Верховній Раді", – пояснив Віталій Романченко.  

Новини за темою: "Управлінська форма не працює": У монобільшості заговорили про перезавантаження

Так, продовжив експерт, зараз у "Слуги народу" є певна розвилка, два сценарії, як розвиватися. Але як перший, так і другий –  поганий для фракції.

"Тобто їм потрібно обирати між двома гіршими сценаріями. На жаль, вони самі себе завели в таку ситуацію", – прокоментував Романченко.

Новини за темою: Стефанчук оголосив про виключення Юрченка з фракції "Слуга народу"

Нагадаємо, нещодавно народний депутат від партії "Слуга народу" Микола Галушко заявив, що покидає політсилу і додав, що йшов на вибори президента з Володимиром Зеленським з метою змінити політичну систему в Україні. Галушко також зазначив, що всі обіцянки про боротьбу з корупцією та елітами на місцях - просто слова.

 

 

Loading...