Російська ФСБ безкарно катує людей у Криму заради свідчень, – генсек ООН

Відомо про випадки жорсткого поводження із затриманими в присутності їхніх адвокатів

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Фото: EPA/PETER SCHNEIDER

Російська ФСБ та інші силовики в окупованому Криму використовують побиття, ураження електричним струмом та удушення, щоб змусити жертв давати свідчення. Про це йдеться у звіті генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша щодо Криму, повідомила моніторингова місія ООН з прав людини в Україні у Фейсбук.

У документі зазначається, що ніхто з винних не притягувався до відповідальності в жодному з випадків катувань і жорстокого поводження, зафіксованих у Криму місією ООН. Повідомляється, що суди або повністю ігнорували скарги жертв на тортури та жорстоке поводження, або проводилися чисто формальні розслідування, які не призвели до відповідальності.

В ООН говорять, що ризик катувань та жорстокого поводження особливо великий під час довільних арештів. Відомі випадки, коли після надходження до Сімферопольського СІЗО потерпілим відмовляли в огляді медичним персоналом та фіксуванні їхніх травм. Крім того, в ООН наголошують й на тому, що в деяких випадках співробітники ФСБ жорстоко поводилися з жертвами перед їхніми державними адвокатами, а останні не вживали жодних заходів для захисту своїх клієнтів.

У доповіді генсека ООН вимагають від Росії покарати винних у катуваннях і розслідувати всі заяви щодо цих злочинів в окупованому Криму.

Новини за темою: ЄС закликав Росію припинити політичні переслідування кримських татар

Нагадаємо, 7 липня в анексованому Криму російські силовики прийшли з обшуками у помешкання кримських татар і заарештували сімох людей. Пізніше заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова заявила, що заарештованих жителів намагаються видати за терористів. Родичі одного із затриманих повідомили, що на їхнє питання про мету обшуків силовики запитали, чи є в будинку заборонена література "Хізб ут-Тахрір" (назва ісламістської партії, яка в Росії визнана терористичною організацією).Loading...