live

Росія запропонувала Генасамблеї ООН прийняти "декларацію про солідарність" для скасування санкцій, - Кислиця

Сергій Кислиця Фото з відкритих джерел

На думку представника України в ООН, такі дії РФ є "прогнозованими", адже вона намагається скористатися важкою ситуацією в світі

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив про "політичні маніпуляції" з боку РФ під час пандемії, зважаючи на те, що вона пропонує Генасамблеї ООН прийняти "декларацію про солідарність", яка передбачає зняття міжнародних санкцій.

Про це він сказав у коментарі Укрінформ.

За його словами, РФ прогнозовано прагне скористатися важкою ситуацією у світі на тлі поширення Covid-19 для відбілювання своєї агресивної політики.

"Історичний досвід підказує, що проєкт резолюції ГА ООН, внесений Росією під нейтральною, на перший погляд, назвою "Декларація про солідарність ООН в період загрози Covid-19", не має нічого спільного з реальністю", - зазначив він.

Представник України в ООН пояснив, що ця декларація зобов'язує країни-члени відмовитися від міжнародних санкцій проти Росії, якщо вони запроваджені не під егідою Ради Безпеки ООН.

У той же час він навів фрагмент декларації, яку пропонує РФ: "Зобов'язуємося протистояти глобальним викликам на основі добросусідства, утримуватися від підвищення торговельних бар'єрів, накладення нових експортних обмежень або здійснення протекціоністських і дискримінаційних заходів, що не відповідають правилам СОТ, а також не застосовувати жодних односторонніх примусових заходів, що вживаються без мандату Ради Безпеки ООН".

Кислиця заявив, що санкції проти Росії вводилися не через коронавірус, а через грубе порушення Статуту ООН та інших норм міжнародного права.

Він додав, що санкції "ніяк не обмежують гуманітарну допомогу, за яку так розхвилювалися в Кремлі" і можуть бути скасовані лише за умови припинення протиправних дій.

"Складається враження, що власне для цього єдиного пункту й був ініційований російський документ", - зазначив Кислиця.

Новини за темою: ООН надасть Донбасу 33 млн доларів для боротьби з COVID-19

Представник України в ООН вважає, що дії Москви є "незграбними", оскільки до появи російського документа вже з’явився проект притомної резолюції Генасамблеї ООН.

Раніше повідомлялося, що посольство США відреагувало на указ Путіна про надання права володіння землею в окупованому Криму тільки росіянам.

Новини за темою: ООН планує створити фонд для боротьби з коронавірусом

До цього, 24 березня, Володимир Путін розширив перелік територій, земельні ділянки яких не можуть належати "іноземцям" та "закордонним юридичним особам". 

Loading...