live

Росія захопила ядерні установки в Криму, - Чижик

Костянтин Чижик з відкритих джерел

РФ порушила принципи міжнародного права, зазначив політик

Під час анексії Криму Російська Федерація захопила на півострові ядерні установки та матеріали України. Про це заявив заступник міністра енергетики та захисту довкілля з питань європейської інтеграції Костянтин Чижик на конференції МАГАТЕ з фізичної ядерної безпеки у Відні, передає Укрінформ.

Заступник Міністра енергетики та захисту довкілля з питань європейської інтеграції

За його словами, щодо ядерних установок і матеріалів у Криму застосовуються гарантії МАГАТЕ відповідно до угоди про гарантії та додаткового протоколу до нього.

"РФ порушила принципи міжнародного права і незаконно окупувала Крим і Севастополь, ОРДЛО, захопила ядерні установки та матеріали на півострові, які є власністю України…", – зазначив Чижик.

Він додав, що через захоплення став неможливим регуляторний контроль над матеріалами і установками, в тому числі над науково-дослідницьким реактором і установками Севастопольського університету ядерної енергетики та промисловості.

"В останні роки з-за погрози "російської агресії" було необхідно посилити і адаптувати режим фізичного захисту таких установок і матеріалів в Україні", - сказав Чиж.

Також заступник голови Міненергетики заявив, що країна послідовно підтверджує свої наміри в мирному використанні ядерної енергії. Крім того, Україна забезпечує високий рівень фізичного захисту ядерних матеріалів і установок.

Раніше повідомлялося, що президент Росії Володимир Путін в черговий раз без оголошення прибув в окупований Крим в порушення норм міжнародного права і українського законодавства і був присутній на пуски ракет. Під час навчань, за якими спостерігав Путін, відбулися пуски крилатих ракет "Калібр", потенційно здатних нести ядерні боєзаряди, і нових гіперзвукових ракет "Кинджал".Loading...
Loading...
Loading...