Росія використовує на Донбасі найманців із понад 30 країн, – заступник генпрокурора України

За даними відомства, наразі відомо про участь у НЗФ понад 100 іноземців

Фото з відкритих джерел

Офіс генпрокурора України зареєстрував кримінальні провадження за фактами участі понад 100 іноземних громадян у складі НЗФ на Донбасі. Про це заявив заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов в інтерв’ю "Радіо Свобода".

За словами чиновника, географія країн походження найманців дуже різноманітна і складає понад 30 держав, серед яких Франція, Чехія і навіть Чилі. "Найбільша їхня кількість наразі з Іспанії та Сербії – по 27 осіб, Молдови – 26, Франції – 20", – сказав Мамедов.

Новини за темою: На Донбасі на невідомому пристрої підірвався військовий автомобіль, є постраждалі

Крім того, заступник генпрокурора повідомив, що починаючи з 2014 року до нині, іноземні найманці перебували в складі різних підрозділів НЗФ, підконтрольних Росії. Зокрема, іноземці ставали членами так званого 14-го батальйону територіальної оборони "Призрак", що вирізняється своєю жорстокістю.

На питання журналістів про імена найманців, Мамедов заявив, що не може їх назвати, бо це може негативно вплинути на розкриття злочинів. "Водночас про деяких із цих осіб вже повідомляли ЗМІ, у тому числі французькі, в контексті їхньої участі в подіях на Донбасі. Нам відомо (і ці факти є в кримінальних провадженнях), що на території Російської Федерації створені спеціальні навчальні центри, де проводиться вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання найманців з метою використання у збройному конфлікті на території Донецької та Луганської областей України", – повідомив чиновник.

Новини за темою: НЗФ оголосили про перенесення анонсованого Пушиліним обстрілу позицій ЗСУ на Донбасі

Нагадаємо, сьогодні, 7 вересня, в Офісі президента України заявили, що вимагатимуть від РФ втрутитися у ситуацію на Донбасі та вплинути на провокаційну поведінку незаконних збройних формувань у Донецькій та Луганській областях. Зокрема, обстріли на Донбасі у відомстві розцінюють як два окремі випадки.

Loading...