Росія у листопаді може ввести війська в Білорусь, – РНБО

Олексій Данілов Фото з відкритих джерел

За словами секретаря РНБО, Росія зробить усе можливе для впливу на білоруську ситуацію

Російська Федерація після 1 листопада може ввести свої війська в Білорусь. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов під час Київського безпекового форуму, передає "РБК-Україна".

За словами Данілова, наразі складно сказати, чи зможуть білоруси перемогти режим Олександра Лукашенка, оскільки Росія буде робити все можливе для впливу на процеси всередині Білорусі. "Вони впливали там постійно, впливали через економічні фактори. Зараз вони будуть вирішувати питання залежно від того, як буде розвиватися ситуація після 1 листопада – виборів у Молдові. Ми вважаємо, що вони можуть увійти в більш жорстоку ситуацію і заходити своїми військами на території Білорусі", – висловився чиновник.

Крім того, Данілов зазначив, що Росія ніколи не приховувала планів щодо бажання повернути вплив в Україні та Білорусі. Також він додав, що введення військ РФ у Білорусь може бути великим викликом не лише для України, але й для Литви та Польщі. "Ми постійно маємо спілкування, постійно маємо розмови з моїми візаві з Литви і Польщі з цього питання, нас це дуже турбує", – сказав Данілов.

Новини за темою: Україна, Польща і Литва активізують співпрацю у сфері безпеки, - РНБО

Нагадаємо, нещодавно в Білорусі почалися військові навчання Організації Договору про колективну безпеку. Від Росії у навчаннях взяли участь понад 140 військовослужбовців та 40 одиниць техніки.Loading...