Росія не виконала досягнуті в Парижі домовленості, - Резніков

Олексій Резніков Facebook/Олексій Резніков

Резніков вважає, що нормандську зустріч можна провести в режимі відеоконференції

Російська Федерація не вжила заходів для виконання домовленостей нормандського саміту в Парижі в грудні 2019 року, що в свою чергу зробила українська сторона. Однак президент України Володимир Зеленський готовий до нової зустрічі у "нормандському форматі", заявив перший заступник глави делегації України в Тристоронній контактній групі, віцепрем'єр Олексій Резніков в ефірі телеканалу "Україна 24".

На його думку, зустріч "нормандської четвірки" можна було б провести в режимі відеоконференції.

"Була б на це, як кажуть, політична воля усіх чотирьох лідерів. Я вам точно можу сказати, що президент України готовий до цієї зустрічі і цієї розмови. Але чи дійсно сьогодні відбувається на різних рівнях обговорення та інвентаризація, чи виконали всі сторони ті домовленості, які були досягнуті в Парижі 9 грудня", - заявив віцепрем'єр.

Він додав, що особисто пропонував голові російської делегації в ТКГ Борису Гризлову провести цю інвентаризацію.

"Наприклад, подивімось, чи є сьогодні доступ представників Міжнародного комітету Червоного Хреста в місця утримування осіб. На жаль, Росія не забезпечила виконання цієї домовленості, хоча президент Володимир Путін був і підтвердив, що вони готові цього досягати", - зазначив Резніков.

Крім того він нагадав, що не домовилися також про початок робіт у двох місцях на лінії зіткнення на Донбасі, де повинні відкритися КПВВ, які мають гуманітарне значення.

"Україна зі свого боку в Золотому зробила все необхідне. Поки що якісь ремонтні роботи з тієї сторони не почалися, хоча ми дали їм всі гарантії безпеки", - додав він.

Новини за темою: Утримання Донбасу обходиться Росії у 5 мільярдів доларів на рік, - Резніков

Нагадаємо, віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що Україна повинна прагнути провести місцеві вибори восени поточного року по всій країні, включаючи ОРДЛО.

Loading...