Росія намагається зробити Україну відповідальною за відсутність води в Криму, - Мінреінтеграції

Ігор Яременко Фото з відкритих джерел

У Мінреінтеграції запевнили, що таким чином РФ намагається "замаскувати свої протиправні дії"

Російська Федерація останнім часом активно просуває тему відсутності водопостачання в окупованому Криму задля того, щоб перекласти відповідальність за цю проблему на Україну.

Про це 21 жовтня повідомив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко у ході міжнародної конференції "Про проблемі питання водопостачання та використання водних ресурсів на території Криму в умовах російської окупації". 

За його словами, Росія останнім часом значно активізувалася та почала нагадувати про проблему з водопостачанням води у Криму, щоб "змінити інформаційний фокус і перекласти відповідальність з країни-окупанта на країну-жертву" - Україну.

Новини за темою: В окупованому Криму відключають фонтани для економії води

"Це є інформаційний спосіб маскування своїх протиправних дій і звинувачення України", - заявив Яременко.

У свою чергу посадовець повторив офіційну позицію української сторони про те, що водопостачання води на півострів неможливе до моменту його повної деокупації. 

"Я абсолютно впевнений, що ми маємо витримувати цю позицію, незважаючи на будь-який тиск РФ, який, я також думаю, буде посилюватись", - зазначив він. 

Новини за темою: У Криму з 23 вересня обмежать подачу води в трьох населених пунктах

Водночас Яременко запевнив, що після повернення Криму під контроль української влади водопостачання на півострів буде одразу відновлено через Північнокримський канал. 

Нагадаємо, протягом останніх місяців у Севастополі стрімко почало міліти Чорноріченське водосховище. Це змусило так звану "владу" півострову почати організовувати пошук підземних джерел води. Зауважимо, перед цим ще два водосховища опинилися на межі висихання.

За словами так званого "очільника Криму" Сергія Аксьонова, "перекриття Україною Північно-Кримського каналу є тероризмом". У зв'язку з цим він заявив про необхідність порушення кримінальних справ проти організаторів водної блокади півострову.

У свою чергу у Представництві президента України в Автономній Республіці Крим наголосили, що згідно з міжнародним гуманітарним правою, забезпечувати населення Криму ресурсами, зокрема водою, повинна держава-окупант, тобто, Російська Федерація. Таку ж тезу висунуло і українське МЗС. Loading...