Росія має намір переглянути свою роль в переговорах по Донбасу, – посол ЄС

Посол ЄС в Росії Маркус Едерер Фото з відкритих джерел

За словами посла, позиція РФ в останніх переговорах не узгоджується із заявами Кремля щодо Донбасу

Російська Федерація має намір переглянути свою роль у "нормандському форматі" і Тристоронній контрактній групі (ТКГ) щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Про це повідомив посол ЄС в Росії Маркус Едерер в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Росія". 

"Спостережуваний останнім часом розвиток ситуації викликає стурбованість. Я б назвав це спробами Росії переглянути свою роль у "нормандському форматі" і ТКГ, а можливо навіть і надати їй новий сенс", – заявив дипломат. 

За словами Едерера, це підтверджує позиція, яку зайняла російська сторона під час останнього раунду переговорів політичних радників лідерів "нормандської четвірки" у Берліні. Крім цього, про бажання РФ переглянути свою роль у переговорах свідчить недавній лист заступника керівника Адміністрації Президента Росії Дмитра Козака його німецькому колезі.

Новини за темою: Козак заявив про вихід Росії з переговорів з Єрмаком по Донбасу. Документ

Крім цього, посол наголосив, що Росія з самого початку "брала участь в "нормандському форматі" та ТКГ в якості сторони конфлікту на сході України". Однак, це не узгоджується зі звучними останнім часом від російської сторони заявами про те, що бойові дії на Донбасі - це внутрішньоукраїнський конфлікт.

Нагадаємо, нещодавно прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія і надалі залишається прихильницею Мінських домовленостей і вважає їх безальтернативною базою для продовження пошуків шляхів врегулювання конфлікту на Донбасі.

Loading...