live

РНБО схвалила проєкт Стратегії нацбезпеки і оборони

Наразі проєкт Стратегії нацбезпеки і оборони передали президенту на затвердження

Засідання РНБО в Офісі президента Офіс президента

Рада національної безпеки та оборони на засіданні у вівторок, 18 лютого, схвалила Стратегію нацбезпеки і оборони "Безпека людини – безпека країни" та запропонувала проєкт стратегії Володимиру Зеленському для затвердження. Про це повідомляє Офіс президента

Згідно з повідомленням, під час засідання секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов зазначив, що ключовими аспектами стратегії є безпека людини та безпека країни. За його словами, стратегія передбачає, що найвищий пріоритет та головне завдання держави – встановлення миру як запоруки розвитку країни. Але це не повинно відбуватися ціною втрати суверенітету та територій.

Як зазначається, стратегія ґрунтується на трьох основних засадах державної політики у сфері нацбезпеки: стримування (розвиток оборонних та безпекових спроможностей для унеможливлення збройної агресії проти України), стійкість (здатність суспільства й держави швидко адаптуватися до змін безпекового середовища та дотримуватися сталого функціонування, зокрема шляхом мінімізації зовнішніх уразливостей), взаємодія (розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з НАТО, ЄС та США).

Також секретар РНБО повідомив, що пріоритетами національних інтересів визначається: відстоювання незалежності та державного суверенітету; відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України; суспільний розвиток, насамперед людського капіталу; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України; європейська та євроатлантична інтеграція.

Окрім цього відомо, що Консультативна місія ЄС з реформування цивільного сектору безпеки України (EUAM) надіслала лист зі схвальною оцінкою запропонованого проєкту стратегії.

Нагадаємо, у суботу, 15 лютого, радник Секретаря Ради безпеки і оборони (РНБО) з питань реінтеграції та відновлення окупованих територій Донбасу Сергій Сивохо анонсував презентацію Національної платформи примирення і єдності.

Loading...