"Рівень вуличних "гопників": Качура розповів, як Фокіну грубіянили нардепи, молодші від нього на 60 років

Парламентар заявив про численні порушення регламенту під час засідання комітету

Народні депутати, які на 60 років молодші від Вітольда Фокіна, дозволяли собі йому грубіянити, розповідати, як потрібно жити, запитували, скільки разів він був на Донбасі тощо.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу") Олександр Качура.

Гість студії зауважив, що великою помилкою під час учорашнього засідання Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, на якому заслухали звіт заступника голови делегації України в ТКГ Вітольда Фокіна, було те, що нардепу Лозинському дали можливість керувати як першому заступнику голови комітету.

"Була маса порушень регламенту, і пан Лозинський вже дійшов до того, що він опустився до рівня, коли почав Фокіну ставити питання – чий Крим тощо. Знаєте, це вже до якогось рівня вуличного гопника, мені здається, опустився пан Лозинський", – заявив Олександр Качура.

Новини за темою: Влада тримає курс на "замороження" конфлікту на Донбасі, – політолог про відставку Фокіна

Парламентар продовжив: "У нас вчора засідали 16 народних депутатів. Після того, коли внесли на розгляд постанову, якої не було в порядку денному, я заявив, що ми в цьому фарсі не братимемо участі, і ми разом з Плачковою, разом з Івановим залишаємо це засідання і не будемо в ньому брати участь. Для того, щоб був кворум, потрібно 14 депутатів. Залишилося 13, тобто вони могли 9, 10, втрьох могли, напевно, проголосувати цю постанову – результат один і той самий. Це рішення нелегітимне. Більш того, секретаря нашого комітету Ісаєнка, у нього в той момент були якісь, я так розумію, завдання. Лозинський затягнув на кілька годин це обговорення, і його у той момент не було в стінах, тому не було і секретаря. Ніхто не вів протокол".

Гість студії зазначив, що він та інші народні депутати звернуться до Регламентного комітету, щоб дати правову оцінку тим подіям, які відбувалися напередодні на засіданні Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Олександр Качура додав, що його здивувало те, що під час засідання комітету народні депутати, які на 60 років молодші від Вітольда Фокіна, дозволяли собі йому грубіянити, розповідати, як потрібно жити, запитували, скільки разів він був на Донбасі тощо.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування заслухав звіт заступника голови делегації України в ТКГ Вітольда Фокіна. Як зазначає народний депутат Ренат Кузьмін ("Опозиційна платформа – За життя"), після прямих образ на його адресу депутати проголосували за резолюцію щодо "недопущення зради національних інтересів України".

30 вересня стало відомо, що народні депутати вирішили звернутися до президента Володимира Зеленського з приводу відставки Вітольда Фокіна з посади першого заступника голови делегації України в Тристоронній контактній групі.

Того ж дня президент Володимир Зеленський підписав указ, яким звільнив Вітольда Фокіна з посади першого заступника глави української делегації у Тристоронній контактній групі.

Loading...