РФ у Криму забирає воду у простих людей для потреб армії, - Мінреінтеграції

Фото з відкритих джерел

За даними міністерства, питної води для потреб населення півострова більш ніж достатньо

Російська Федерація в тимчасово анексованому Криму фактично забирає воду у простих людей для потреб своєї армії. Води на окупованому півострові для населення вистачає, заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко, передає пресслужба відомства.

За його словами, проведені дослідження підтверджують, що питної води для потреб населення більш ніж достатньо, якби ця вода не використовувалася для військових потреб Росії.

"Росіяни серйозно мілітаризували півострів. Вони де-факто забирають воду у простих людей і віддають її на потреби власної мілітаристської машини. Звичайно, найпростіше пояснити людям, що це Україна перекрила вам воду і не надає", - зазначив Яременко.

Він зауважив, що саме цим Російська влада і маніпулює.

"Якби воду не витрачали на військові потреби окупантів, мирному населенню більше, ніж вистачало, адже першопричиною питання води є саме агресія РФ і тимчасова окупація АРК у 2014 році.

До моменту окупації РФ Кримського півострова, там не було проблем з питною водою навіть в умовах посухи", - сказав заступник міністра.

Також Яременко додав, що вода через Північно-Кримський канал піде в Крим лише після того, як український півострів буде деокупований.

Новини за темою: В ООН заявили про відповідальність Росії та України щодо водопостачання Криму

Нагадаємо, раніше Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра. Але після анексії подача води по каналу була припинена. Тепер з року в рік постає питання про дефіцит води на півострові та шляхів її подачі.

Як повідомлялося, з понеділка, 7 вересня, в Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районі анексованого Кримського півострова ввели третій, найжорсткіший, етап обмежень подачі води.

Loading...