Резніков у Раді звинуватив Росію у зриві інспекції ОБСЄ у Шумах

Олексій Резніков Фото з відкритих джерел

Міністр переконаний, що Росія боялася отримати негативний результат перевірки

Віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Рєзніков звинуватив Росію у зриві інспекції СММ ОБСЄ сірої зони в селищі Шуми Донецької області. Про це він заявив 18 вересня під час години запитань до уряду, яку транслював телеканал ZIK. 

Так, Резніков переконаний, що Росія вчинила так через побоювання отримати негативний результат перевірки. Адже йшлося виключно про сіру зону і лише для підтвердження звіту СММ ОБСЄ. Тоді як у документі моніторингової місії зазначено, що будь-яких порушень "режиму тиші" з боку України немає.

"Міф про так звану інспекцію українських позицій військових у Шумах. Це відверта маячня. Це російський наратив. Росія зі своїми проксі зірвала перевірку, яка мала відбутися, тому що розуміла, що на виході отримає негативний результат", - наголосив Резніков. 

Новини за темою: У Кремлі жалкують щодо зриву інспекції біля Шумів, однак сподіваються на успіх в Берліні

Крім цього, міністр додав, що Україна повністю підтримує мандат ОБСЄ та їхнє право верифікації режиму припинення вогню згідно з Мінськими домовленостями. 

За його словами, мирна реінтеграція Донбасу триватиме щонайменше 25 років. За цей час Україна має підготувати новий покращений економічний план розвитку підконтрольних уряду територій Луганської та Донецької областей.

Новини за темою: НЗФ звинуватили Україну в зриві інспекції позицій поблизу Шумів

Нагадаємо, 10 вересня повинно було відбутися інспектування українських позицій поблизу Шумів на Донбасі. 

Однак, у день, коли повинна була пройти перевірка, глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що інспекцію українських позицій поблизу Шумів на Донбасі перенесено, адже представники "ДНР" висунули нові вимоги.

Loading...