Вибори на окупованій території Донбасу: Резніков просить у Ради поле для маневру

Олексій Резніков Facebook/Олексій Резніков

Він нагадав, що постанова про місцеві вибори зникне після 25 жовтня

Українська делегація у Тристоронній контактній групі з розумінням сприйме відмову парламенту змінювати чи уточнювати постанову Верховної Ради про проведення місцевих виборів на непідконтрольній частині Донбасу, але "якесь інше рішення" розширило б їй поле для маневру на переговорах. Про це перший заступник голови української делегації у Тристоронній контактній групі, віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков сказав під час Години запитань до уряду, яку транслював телеканал ZIK.

"Щодо постанови, яка стосується місцевих виборів, я дам вам максимально відверту відповідь: ця постанова політично дуже правильна і повністю співзвучна з тими тезами, які я особисто виголошую в кожному своєму виступі, інтерв'ю або коментарі. Але суто тактично окремі її положення передчасні... Приймати те чи інше рішення по зміні чи уточненню цієї постанови - це виключно прерогатива українського парламенту, і буде зрозуміло, якщо парламент України не захоче робити якісь зміни саме до цієї постанови, бо нікому не подобаються ультимативні умови, тим паче з боку країни-агресора. Але якщо парламент України зможе проявити колективну мудрість і ухвалити якесь інше рішення,.. воно б розширило поле маневру для нашої роботи в Тристоронній контактній групі. Тим більше, що згадана постанова де-факто зникне як чинник після 25 жовтня", - сказав Резніков.

Він додав, що рішення, яке підкреслить сприйняття Україною мінського процесу як наразі безальтернативного майданчика переговорів, підтвердить повноваження української делегації та продемонструє довіру до неї, дасть важливий сигнал нашим західним партнерам та міжнародним посередникам з ОБСЄ.

"Чи ускладнила ця постанова ведення переговорів? Так, ускладнила. Чи скористалися нею наші опоненти для маніпуляцій? Так, скористалися. Чи заблокувала переговорний процес? Так, значною мірою він заблокований. Наприклад, у тому числі в гуманітарній підгрупі, де готується звільнення близько 100 наших бранців", - констатував віцепрем'єр.

Насамкінець Резніков зазначив, що з великою повагою ставиться до українського парламенту і має надію, що народні депутати "на своїй ділянці нашого спільного фронту проти агресора точно не підведуть".

Новини за темою: Резніков у Раді звинуватив Росію у зриві інспекції ОБСЄ у Шумах

Нагадаємо, перший заступник голови української делегації у Тристоронній контактній групі, віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков заявляв, що реінтеграція непідконтрольних територій Донбасу не відбуватиметься відразу після повернення.

Loading...