Резніков назвав найскладніше завдання, над яким доведеться працювати Україні на Донбасі й "ковтати жаб"

Віцепрем'єр-міністра, міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова Міністерство з питань тимчасово окупованих територій

За словами віцепрем'єр-міністра, найскладніше завдання — позбутися взаємної недовіри між людьми на окупованих територіях і на підконтрольних українському уряду

Віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков назвав найскладнішим у роботі на Донбасі страх людей і те, що існує взаємна недовіра між жителями тимчасово окупованих територіях, і мешканцями підконтрольних територій українському уряду. Про це він сказав в інтерв'ю ZN.UA, відповідаючи на питання "Яка ваша особиста думка — чи необхідна міжнародна миротворча місія Україні? Якщо так, то кого слід запрошувати — ООН? ОБСЄ? ЄС? Із яким мандатом?".

"Дві ключові речі, що вже стоять у нас на порядку денному, це дві емоції, що є сьогодні і на окупованих територіях, і на підконтрольних, — це страх і, як наслідок, недовіра. Населення України, яке живе на окупованих територіях, боїться населення підконтрольної території. Але також бояться люди й тут: мовляв, у них там промиті мізки, навіщо вони нам потрібні? Звідси взаємна недовіра. Позбутися її — найскладніше завдання, над яким доведеться працювати й ковтати тих-таки "жаб", - зазначив Резніков. 

На його думку, між людьми, які перебувають у конфлікті чи бояться одні одних, часто потрібен посередник для того, щоб допомогти відновити цю довіру. 

"Хорвати скористалися допомогою міжнародної адміністрації. Серби, які залишилися, знали, що їх не будуть переслідувати, не буде етнічних чисток, а хорвати розуміли, що серби, які залишилися, не опиратимуться відновленню конституційного ладу. Проводилося роззброєння, що йшло хвилями. Після того, як перекрили кордон із Сербією (щоб та не поставляла зброю), вони викуповували зброю в населення. Тільки після цього, через півтора року, хорвати пішли на місцеві вибори. Вони за цей час видали 100 тис. хорватських документів, склали списки виборців", - пригадав міністр з питань реінтеграції ТОТ.

Новини за темою: Україна готує нове розведення військ на Донбасі та відкриття двох КПВВ, - Резніков

Він додав, що друга річ, яка допомогла відновити довіру, — це розв'язання звичайних побутових питань.

"Місцеве самоврядування стало ключовим актором у цьому. Мери, повернувшись туди, почали вирішувати звичайні завдання — відновлення доріг, ввімкнення світла, підведення води, вивезення багатотонних куп сміття. І вирішення цих простих побутових функцій стало для людей чинником відновлення довіри. Будьмо реалістами: адже основу піраміди Маслоу ніхто не скасовував. 

Нам після деокупації та відновлення контролю над кордоном теж доведеться працювати над відновленням довіри. А ось хто буде цими акторами, крім органів місцевої влади, хто буде цим посередником, у тому числі із силовим забезпеченням? Місія ОБСЄ зі спецмандатом? Місія РБ ООН зі спецмандатом? Мені здається, що це і є предмет діалогу. Це важливо, в тому числі для обговорення з нашими партнерами — країнами не тільки "нормандського формату", а й нашими стратегічними євроатлантичними партнерами — Канадою, США, Великою Британією", - підкреслив Резніков.

Також міністр зауважив, що днями в нього була зустріч із послами різних країн, серед яких Швеція, яка буде головувати в ОБСЄ наступного року, і Польща, яка прийме цю естафету у 2022 році.

Новини за темою: Реінтеграція Донбасу триватиме мінімум одне покоління, - Резніков

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков заявляв, що Кабінет міністрів України розробляє пакет законопроєктів про перехідний період, куди увійдуть також закони про перехідне правосуддя, зокрема амністія для учасників збройного конфлікту на Донбасі. Однак, звільнення від покарання не буде загальним.Loading...