Ренат Кузьмін продовжує роботу разом з експертами над розробкою української національної ідеї

Телеканал ZIK

Народний депутат України від "Опозиційної платформи – За життя" Ренат Кузьмін разом з представниками регіонів, експертами та політологами продовжує роботу над концепцією платформи української національної ідеї.

Дискусія під час круглого столу з обговорення була гарячою. Які питання обговорили та до якого консенсусу дійшли – детальніше в сюжеті телеканалу ZIK.   

Україна падає в прірву – за майже 30 років незалежності країна досі не має власної ідеології та шляху розвитку. Замість примирення, покращення економічної ситуації та благополуччя населення влада досі продовжує нав’язувати чужу ідеологію, антинародну волю з підміною понять, каже народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Ренат Кузьмін.

"Ми бачимо, що ті, хто повинен займатися національною ідеєю, повинен її реалізовувати,  забезпечити виконання української мрії, на жаль, цим не займаються. Національну ідею не шукає президент, глава парламенту, прем'єр-міністр. Ми не чуємо про національну ідею і від керівників політичних партій, громадських об'єднань", – зауважив Ренат Кузьмін.

Чекати якихось дій від влади склавши руки – марно. Суспільна дискусія щодо національної ідеї України налаштовна вивести країну з-під зовнішнього впливу та повернути їй колишні економічні здобутки. Експерти нагадують, що після розвалу СРСР українська економіка була четвертою в Європі. Нині її стан підтведжує, що влада, без ідеології та бачення розвитку, неспроможна досягнути того ж рівня

"На мою думку, дві речі, які є ключовими в якості надзавдання – Україна має стати центром появи нових економічних реалій, нової економічної імперії. Все інше – це методи досягнення цієї цілі, а це примирення всередині країни", – сказав економічний експерт Валентин Землянський.

До того ж економісти додають, що відсутність національної ідеї ставить під питання існування держави. Чим і користуються агенти Заходу, заковуючи Україну в боргові кайдани.

"Коли у нас призначаються на передові політичні пости в уряді представники іноземних держав, коли наші ресурси беруться під контроль іноземними державами, і багато інших прикладів, це означає, що нам треба повернутися до виконання норм Конституції", – підкреслив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.
  
Поки платформа ще не запрацювала на повну, у неї вже з’явились противники. Саме їм вигідне продовження конфлікту на Донбасі, наживання на цьому, загострюючи питання, що розділяють суспільство.

"Титульна нація, насправді, виявилася пріоритетом однієї етнічної групи над всіма іншими. Сьогодні попираються всі закони Конституції, перш за все закон про мову. Навіщо це робиться – не розумію. Для того, щоб ще більше активізувати ворожнечу?" – зазначив громадський діяч Володимир Бистряков.

Дана платформа повинна об’єднати всі верстви населення – від звичайного студента, який хоче поєднати своє майбутнє з Україною, до пенсіонера, що бажає мати гідне забезпечення. А також об’єднати захід та схід країни.  

"У нас в  Конституції сказано, що народ є владою в Україні, що народ є власником землі і всього іншого. І пошук національної ідеї іде саме знизу, а не зверху. На жаль, тому що наша влада, яка зверху, не справляється з ситуацією", – заявила політичний експерт Інна Іваночко.

Ідея національної дискусії відкрита абсолютно для всіх – для людей з різними політичними поглядами та баченнями розвитку країни. А особливо платформа дасть можливість висловитись представникам культури та науки.

"Тут повинні всі брати участь – лідери партій, які несуть ідеологію миру, підняття економічного становища країни", – наголосила художній керівник театру "Браво", акторка Любов Титаренко.   

Оскільки  держава у нинішньому її вигляді перестала виконувати функцію захисту та примирення українців – суспільна дискусія щодо національної ідеї України, за задумом Рената Кузьміна, може цілком замінити її у цій ніші.

Новини за темою: Ренат Кузьмін: Українська національна ідея може бути створена виключно громадянами України

Нагадаємо, раніше парламентар також повідомив про можливість долучитися до створення національної ідеї через соціальні майданчики Facebook і Telegram.