live

Статистика хворих і померлих в РФ показує, що в Україні може бути в 5 разів більше заражених коронавірусом, - Кацман

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

В Україні абсолютно незрозуміла реальна картина з поширенням коронавірусу. Цифри захворюваності можуть бути набагато вищими, оскільки у нас в країні практично не тестують людей. Про це 112.ua заявив політичний експерт Володимир Кацман.

"Ні з заяв уряду, ні з офіційних статистичних даних не можна зрозуміти, скільки у нас насправді хворих – 1668 або, може, 16 668. Тому що у нас тестування населення як такого немає. Роблять тести тільки тим, хто вже реально потрапив у лікарню. А скільки людей можуть бути вдома з симптомами коронавірусу? Сьогодні головний санітарний лікар пан Ляшко заявив про те, що щодня в Україні робиться 2000 ПЛР-тестів, а на тиждень можуть робити навіть 30,000. Це хороші цифри, якщо б не одне але. За два місяці в Україні зробили мізерні 7205 тестів. Як це в'яжеться зі словами пана Ляшка? Якась соросятська математика, де 30-2=18", - заявив Кацман.

Він порівняв рівень охоплення тестами людей в Україні та інших країнах Європи.

"В Україні зробили 7200 тестів. А в Німеччині вже 918 тисяч, в Ізраїлі - 117 тисяч, в Росії - 910 тисяч, у Польщі 99 тисяч. Ось у цих країнах можна побачити реальну картину з захворюваністю. І вона каже, що хворих там набагато більше, ніж у нас. Тому що людей перевіряють. У нас же реальні цифри заховані під покровом брехні і непрофесіоналізму. Виходить, у нас на 1 мільйон людей зроблено лише 165 тестів, а в Росії - 6237, в Угорщині - 2665, в Чехії – 9215", - зазначив експерт.

За його словами, в Україні при цьому дуже високий рівень смертності від коронавірусу. На 7 тисяч перевірених і 1700 виявлених хворих вже 52 особи померло від коронавірусу, хоча в тій же Росії перевірили вже 910 тисяч людей і виявили близько 8 тисяч хворих, а померло практично стільки ж – 63 людини.

"А що ми побачили б, якщо б наша влада перевірила 900 тисяч українців? Ми б, напевно, жахнулися від цифр. Може, тому в МОЗ і не бажають тестувати людей, аби ми не дізналися реальний масштаб біди? Наша медична система повністю розвалена і не готова протистояти коронавірусу. Її розвалили ще при Супрун, а нинішні чиновники просто добивають те, що ще залишилося. Тому реальна ситуація з коронавірусом в Україні може бути набагато гірше того, що нам розповідають чиновники. І влада просто не готова з нею боротися, тому намагається просто приховати за допомогою звичайних маніпуляцій. Тому у нас практично нереально звичайній людині зробити ПЛР-тест", - заявив Володимир Кацман.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що ВООЗ рекомендувала Україні продовжити карантин.