Разумков готовий виконати указ Зеленського про розпуск Ради у разі його видання та відповідності Конституції

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

УНІАН

Водночас він зауважив, що наразі не бачить жодних передумов для розпуску

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що готовий розпустити парламент, якщо президент України Володимир Зеленський видасть такий указ і він відповідатиме Конституції. Про це він розповів в інтерв'ю "Українським новинам". 

За словами спікера, ВРУ ІХ скликання не відповідає жодній із підстав для припинення повноважень парламенту, які прописана в Конституції. 

"Підстави для дострокового припинення повноважень Парламенту чітко виписані в Конституції. Станом на сьогодні жодна з них, на мій погляд, не може бути застосована до діючої Верховної Ради України. Коаліція є, ми працюємо більш ніж регулярно, уряд працює. Жодних підстав для дострокового припинення повноваження я поки що я не бачу. Сподіваюся, що вони не з'являться", - сказав Разумков.

Новини за темою: Разумков оголосив про виключення Гео Лероса з фракції "Слуга народу"

Також голова парламенту охарактеризував ефективність роботи нинішнього парламенту і настрої, які спостерігаються серед нардепів: "Вона (ефефктивність, - ред.) різна. Бувають дні, коли ми приймаємо все дуже швидко, якісно, оперативно, а бувають важкі дні. Це залежить і від законопроєктів, які виносяться в зал. По-різному буває, життя мінливе, сьогодні вам легше, завтра може бути настрій інший. Але ви розумієте, настрій не повинен впливати на Конституцію і закони. Вони для того і написані, щоб працювати незалежно від того, який у вас настрій".

Новини за темою: Після місцевих виборів 25 жовтня Верховна Рада більше як півроку не проіснує, – Гірняк

Попри все сказане щодо неможливості розпуску Верховної Ради, Разумков запевнив, що буде дотримуватися закону і виконає указ президента про розпуск парламенту, якщо такий буде видано. 

"Якщо для цього будуть конституційні підстави, я, як і будь-який інший законослухняний громадянин, буду їх виконувати. Але я впевнений, що порушувати Конституцію також ніхто не буде, тому будемо виходити з реалій. Станом на сьогодні, таких підстав немає. Чи з'являться вони завтра або через місяць, я, на жаль, не можу Вам відповісти. Або не з’являться і нова каденція буде через 4 роки. Подивимось", - пояснив спікер.

Новини за темою: Разумков розповів, скільки нардепів заразилися коронавірусом

Нагадаємо, раніше спікер парламенту Дмитро Разумков заявив, що під час четвертої сесії Верховної Ради буде більше політики у зв’язку з проведенням місцевих виборів. Loading...