Новини » Політика Читать эту новость на русском

Разумков підписав постанову Ради про невизнання виборів у Білорусі

Дмитро Разумков

Рада закликала Білорусь провести вільні та демократичні вибори за участю незалежних міжнародних спостерігачів від провідних європейських інституцій

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков 21 вересня підписав постанову ВРУ, в якій Україна не визнає результатів виборів у Білорусі та засуджує насильство в країні. Про це йдеться на сайті парламенту.  

Так, у постанові "Про Заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Республіці Білорусь" зазначено, що президентські вибори в Білорусі не були вільними та чесними. Крім цього, наголошується, що голосування відбулося в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи.

Таким чином Рада зазначила, що офіційно оприлюднені результати виборів президента Республіки Білорусь не відображають реального волевиявлення білоруських громадян.

Крім цього, парламент засудив застосування сили та жорстокості з боку правоохоронців та наголосив на необхідності звільнення усіх затриманих. 

"Ми приєднуємося до оцінок Європейського Союзу щодо недемократичного характеру президентських виборів у Білорусі та підтримуємо запровадження санкцій стосовно відповідальних за фальсифікації результатів виборів і застосування насильства проти протестувальників", – йдеться у заяві. 

Новини за темою: Європарламент визнав Координаційну раду тимчасовим представницьким органом Білорусі

Крім цього, народні депутати засудили незаконні затримання українців в Білорусі та заявили, що будуть всіма законними засобами захищати права своїх громадян. 

Водночас у заяві наголошено, що Україна поважає суверенітет Білорусі, підтримує її незалежність та дотримується принципу невтручання у внутрішні справи.

"Білорусь завжди була й буде для нас братньою державою, з якою ми споріднені історично, культурно й духовно. Ми сподіваємося, що Білорусь подолає цей складний етап без ослаблення суверенітету", – йдеться у постанові.

Новини за темою: Медведчук: Вдумайтеся, яким важливим економічним партнером для України є Білорусь!

Зауважимо, Регламент ВРУ не передбачає підписання постанов Президентом. Підписані головю Ради постанови та інші акти парламенту не пізніше наступного дня після їх підписання передаються апаратом Ради для опублікування в газеті "Голос України" та у Відомостях ВР. У результаті цього документ набирає чинності. 

Нагадаємо, 15 вересня народні депутати 228-ма голосами "за" підтримали постанову "Про Заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Республіці Білорусь".

Loading...