Разумков: До закону про мову потрібно вносити зміни

За його словами, це питання не будуть розглядати в парламенті найближчим часом

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков Ліга.net

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що, на його думку, необхідно змінювати закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Про це він розповів в інтерв'ю "Главкому".

"Я розумію, там (у законі, - ред.) є позиції, які будуть сприйматися позитивно, а є ті, які будуть сприйматися негативно. І будь-який політик, особливо в умовах війни і непростої ситуації в державі, повинен думати не про те, як позитивно чи негативно будуть сприйняті його слова щодо мови, а розуміти – об'єднає це українське суспільство чи ні", - зауважив спікер.

Окрім цього, спікер розповів, що у парламенті є зареєстровані відповідні законопроєкти, однак вони не знаходяться в порядку денному на найближчі тижні.

Щодо того, яку позицію займає "Слуга народу", Разумков зазначив, що більшість фракції дотримується центристської позиції 

"Фракція в цьому випадку досить різноманітна. Від надто радикально налаштованих на захист української мови депутатів до тих, хто буде займати абсолютно протилежну позицію. Ви це самі бачите. Але більша частина, мені так здається, буде дотримуватися саме центристської позиції, і в цьому питанні так само", - сказав спікер. 

Нагадаємо, напередодні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася з листом до керівників телерадіоорганізацій. У посланні регулятор обурюється з приводу того, що мовні квоти на українську мову на ТБ виконуються, а повинні б перевиконуватися - хоча закон цього не вимагає. 

Loading...