Рада зробила крок до підсилення відповідальності за п’яне водіння

ДТП на Столичному шосе Національна поліція Києва

Законопроєкт у першому читанні підтримали 282 нардепи

В Україні хочуть посилити покарання для водіїв за п'яне водіння. Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №2695. Про це йдеться на сайті парламенту.

Зокрема, проєкт дозволяє арешт на строк від 10 до 15 діб для причетних до аварії водіїв, які залишили місце ДТП. Також таких водіїв пропонують карати на суму 3 400 грн штрафу або позбавленням прав на термін до 6 місяців. Зараз за таке порушення загрожує штраф у розмірі 255 гривень або громадські роботи на 40 годин.

За повторну протягом року їзду без ременя безпеки або мотошлему (для мотоциклістів) пропонують заарештовувати на строк від 5 до 10 діб або позбавленням прав на термін від 3 до 10 діб.

За п'яне водіння у законі передбачений штраф у розмірі 10 200 гривень з позбавленням прав на один рік. Повторне протягом року порушення спричинить 20 400 гривень штрафу з позбавленням прав на три роки або адміністративний арешт на строк 10 діб.

Новини за темою: Масштабна ДТП у Конча-Заспі: Жертвами п'яного водія стали чотири особи, зокрема двоє дітей

Якщо водій протягом року здійснить правопорушення втретє, йому загрожує штраф 40 800 гривень з позбавленням прав на 10 років або арешт на 15 діб (теж з позбавленням прав).

Вживання алкоголю або наркотичних речовин після ДТП і до огляду спричинить 20 400 гривень штрафу або арешт на 15 діб з позбавленням прав на термін до трьох років.

За ДТП, у результаті якої потерпілий отримав травми середньої тяжкості, планують карати штрафом від 51 до 85 тисяч гривень або арештом на строк до шести місяців (позбавлення прав на 5 років). Зараз же за правопорушення загрожує штраф у розмірі 3 400 до 8 500 гривень.

Новини за темою: З'явилася інформація про стан здоров'я дитини, яка вижила у моторошній аварії під Києвом

Такі ж діяння у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння пропонують карати позбавленням волі на термін до 3 років (позбавлення прав від трьох до п'яти років).

У разі смерті потерпілого винуватцю загрожує позбавлення волі на термін від 3 до 8 років (позбавлення прав на термін від п'яти до восьми років). Якщо жертв кілька - позбавлення волі на термін від 5 до 10 років (позбавлення прав на термін від п'яти до десяти років).

Підкреслимо, покарання посилюється, якщо водій був у стані алкогольного сп'яніння: винуватцю загрожує позбавлення волі на термін від 7 до 12 років (позбавлення прав на термін від семи до десяти років).

Новини за темою: Штрафи не зупиняють – щодня поліція затримує 300-400 водіїв напідпитку: У МВС кажуть про посилення покарання

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський відреагував на смертельну ДТП під Києвом та підтримав посилення відповідальності за водіння у нетверезому стані. Loading...