live

Рада Європи розкритикувала Україну за повільне запобігання корупції

Україна взагалі не виконала 11 із 31 даних рекомендацій

Рада Європи. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Антикорупційний орган Ради Європи GRECO у своїх висновках щодо запобігання корупції серед депутатів, суддів та прокурорів в Україні зазначив, що країна суттєво відстає у реформах. Про це повідомляє Європейська правда

Згідно з повідомленням, із 31 рекомендації наданих організацією у 2017 році Україна на задовільному рівні втілила 5, частково - 15, а 11 не виконала взагалі.

У GRECO зазначають, що деякі закони, спрямовані на виконання рекомендацій, були прийняті попереднім парламентом, однак більшість із них були відкладені після обрання нового парламенту у липні та формування нового уряду в серпні минулого року.

Водночас позитивним фактором представники організації вважають прийняття кількох законів, запропонованих Зеленським, зокрема це стосується закону про перезавантаження Національного агентства з запобігання корупції.

Ще одним хорошим фактором називають повторну криміналізацію незаконного збагачення, скасування вимоги для громадських активістів розкривати фінансову інформацію, зміцнення правової основи для захисту інформаторів і створення Антикорупційного суду.

"Однак зусилля по боротьбі з корупцією - це не тільки прийняття законів або створення інституцій. Вони в основному стосуються ефективної реалізації схвалених реформ. Вкрай важливо, щоб недавно прийняті законодавчі та інші заходи були належним чином втілені. З огляду на нещодавнє впровадження відповідного законодавства попереду - значна робота", - вважають у Раді Європи.

У GRECO наголошують, що незалежність і неупередженість антикорупційних інституцій повинні бути реалізовані й на практиці. Саме тому антикорупційний орган просить Україну надати додаткову інформацію про реалізацію невиконаних рекомендацій до 30 червня 2021 року.

Нагадаємо, спікер реформи Служби безпеки України Сергій Пунь назвав основні пункти, які потрібно змінювати в СБУ.

Loading...