Рада відмовилася спростити доступ телеком-провайдерів до об'єктів інфраструктури

Верховна Рада ІХ скликання Українські Новини

За закон проголосували 187 нардепів при необхідних 226

Верховна Рада України відхилила законопроєкт №2042 "Про внесення змін у деякі закони України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики". Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з повідомленням, за прийняття законопроєкту в другому читанні проголосували лише 187 народних депутатів при необхідних 226 голосах.

За відправлення законопроєкту на доопрацювання з наступним винесенням на повторне друге читання проголосувало 224 народних депутатів.

Зазначається, що документ спрямований на створення сприятливих умов операторів електронних комунікаційних послуг для розташування технічних засобів електронних комунікацій і надання послуг споживачам.

Законопроєкт №2042 передбачає розширення сфери дії закону "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" на відносини з управління багатоквартирними будинками, у тому числі об'єднаннями співвласників, а також усунути прогалини в законі про доступ, які надають можливість окремим власникам інфраструктури ухилятися від його виконання, встановити вимоги щодо регулювання механізму доступу операторів до об'єктів інфраструктури.

У свою чергу, оператори мобільного та фіксованого зв'язку підтримують швидке ухвалення даного законопроєкту про спрощення доступу телеком-провайдерів до об'єктів інфраструктури.

Зазначимо, у 2017 році в Україні набув чинності закон "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж", яким були встановлені правила надання доступу до інфраструктури відповідного об'єкта і методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта. У той же час, оператори та провайдери телекомунікацій неодноразово підкреслювали, що норми цього закону не виконуються балансоутримувачами об'єктів інфраструктури.

Новини за темою: Неочевидні, але важливі критерії хорошого хостинг-провайдера

Раніше повідомлялося, що в Україні у 2020 році подорожчають інтернет і телебачення. Пов'язано це з поетапним підвищенням цін від провайдерів, які надають українцям такі послуги. На скільки зростуть ціни на ТБ та інтернет-пакети читайте тут.

Loading...